2015.07.instytut goethegoAutoryzowane Centrum Egzaminacyjne Instytutu Goethego rozpoczęło swoją działalność w Tarnowie! Na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Instytutem Goethego w Krakowie oraz Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Tarnowie, Autoryzowane Centrum Egzaminacyjne otrzymało możliwość prowadzenia działalności w murach tarnowskiej PWSZ. Dzięki temu uczniowie z Tarnowa i regionu uzyskali możliwość zdobycia międzynarodowych certyfikatów z języka niemieckiego.

Centrum powstało z inicjatywy Instytutu Goethego w Krakowie i przy wsparciu Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego – Oddział Tarnów oraz Małego Centrum Bibliotecznego Instytutu Goethego w Tarnowie w związku z coraz większym zainteresowaniem uczniów szkół gimnazjalnych i średnich, pragnących uzyskiwać międzynarodowe certyfikaty na poziomie A1, A2 i B1.

Egzaminy w regionie tarnowskim organizowane są od 2 lat i koordynowane przez lidera Tarnowskiej Inicjatywy Oświatowej Agnieszkę Juśko.

12 czerwca 2015 r. certyfikowani egzaminatorzy Instytutu Goethego: Agnieszka Juśko, Aneta Styrkowiec, Małgorzata Starzyk i Beata Wideł pod okiem Andreasa Kotza egzaminowali ponad 50 uczniów z całego regionu.

W budynku PWSZ powitani zostali przez kierującą Zakładem Filologii Germańskiej w Instytucie Humanistycznym PWSZ w Tarnowie dr hab. Zofię Berdychowską, prof. PWSZ. Wszyscy uczniowie na poziomie A1 i A2 uzyskali certyfikaty Instytutu Goethego, które są potwierdzeniem ich wiedzy na danym poziomie językowym, jak również dowodem odpowiedniej jakości nauczania języka niemieckiego w konkretnych szkołach. Gratulujemy zatem uczniom i ich nauczycielom uzyskania bardzo wysokich wyników oraz zachęcamy do zdobywania certyfikatów na coraz to wyższych poziomach.

Do egzaminów przystąpili uczniowie następujących szkół:

– Gimnazjum nr 4 im. J. Brauna w Tarnowie (nauczyciel przygotowujący Beata Wideł),
– Gimnazjum nr 6 w Tarnowie (nauczyciel przygotowujący Monika Hołda),
– Gimnazjum Dwujęzycznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Numer 2 w Tarnowie (nauczyciel przygotowujący Marek Krawczyk),
– Niepublicznego Niepłatnego Gimnazjum „U Konarskiego” w Tarnowie (nauczyciel przygotowujący Monika Put),
– Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy pod Łowczówkiem (nauczyciel przygotowujący Pani Paulina Grochola),
– Gimnazjum im. Bohaterów Września w Szczucinie (nauczyciel przygotowujący Pani Renata Sokołowska),
– Gimnazjum Publiczne im. Armii Krajowej w Rzuchowej (nauczyciel przygotowujący Pani Gertruda Kołacz),
– Gimnazjum w Pogórskiej Woli (nauczyciel przygotowujący Pani Jolanta Zawadzka),
– Gimnazjum w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Olszynach gm. Wojnicz (nauczyciel przygotowujący Pani Joanna Kozioł),
– Publicznego Gimnazjum w Czchowie (nauczyciel przygotowujący Pani Maria Reczyńska),
– Publiczne Gimnazjum Nr 2 im. J. Korczaka w Brzesku (nauczyciel przygotowujący Pani Lidia Czachor-Okrzesa),
– Gimnazjum Sióstr Nazaretanek w Krakowie (nauczyciel przygotowujący Pani Joanna Przybyłowska).

Gratulujemy!
Koordynator sesji egzaminacyjnej Agnieszka Juśko