„Nie bądź gapa, nakarm zwierzaka”, czyli studenci dla zwierzaków

Już w najbliższy czwartek oraz piątek na terenie Uczelni zostanie przeprowadzona kolejna edycja akcji charytatywnej. W jej trakcie każdy będzie mógł pomóc przetrwać zimę naszym „braciom mniejszym”. Jak to zrobić? To bardzo proste!

– Dwa lata temu przez nasze koleżanki została zapoczątkowana na terenie uczelni akcje charytatywna „Nie bądź gapa, nakarm zwierzaka”. W zeszłych latach pomogliśmy tarnowskiemu Azylowi oraz Ogólnopolskiemu Towarzystwu Ochrony Zwierząt „Animals” w Tarnowie – mówią: Natalia Kozicka, Dariusz Oleksowicz, Krzysztof Przybylski, Anna Szot i Wioletta Wydro, studenci pierwszego roku polonistycznych studiów magisterskich.

– W tym roku chcemy wesprzeć podopiecznych Fundacji „Zmieńmy Świat”. Celem tej organizacji jest pomoc w szczególności kotom, które chore, skrzywdzone, bezimienne i głodne potrzebują ciepłego kąta oraz pełnej miski – dodają.

W tym celu powstał koci azyl i szpitalik, gdzie mruczące czworonogi dostają potrzebną pomoc i czekają na nowy dom. Średnio co miesiąc w murach Fundacji przebywa ok. 35 kotów, gdzie każdy z nich dostaje swoje imię, miskę, legowisko i ręce do pieszczot.

Przedstawiciele i wolontariusze również wspierają bezdomne koty, wyłapują i zapobiegają ich rozmnażaniu się. Fundacja nie odmawia pomocy osobom, które nie są w stanie leczyć i karmić swoich podopiecznych.

– Formą wsparcia jaką organizujemy jest zbiórka karmy, żwirku dla kotów, podkładów higienicznych i akcesoriów dla czworonożnych podopiecznych. Oczywiście mile widziane są również używane ale niezniszczone koce i drapaki. Dla kociaków i psiaków liczy się każdy nawet najmniejszy dar – przekonują inicjatorzy.

Zbiórka będzie prowadzona w najbliższy czwartek i piątek, 14-15 grudnia 2017 roku w budynku A oraz C (przy głównych drzwiach) PWSZ w Tarnowie przy ul. Mickiewicza 8.

Dary można również oddawać w sklepach:

  • Sklep zoologiczny „Argus”, Tarnów ul. Nowy Świat 28,
  • Sklep zoologiczny, Tarnów ul. Szujskiego 2,
  • Sklep zoologiczny, Tarnów ul. Wałowa 2,
  • Sklep zoologiczny „Zoombi, Tarnów ul. Klikowska 8,
  • Sklep zoologiczny „Yogi”, Tarnów, ul. Klikowska 24.

Serdecznie zachęcany do wzięcia udziału w akcji!

  • Udostępnij:
  • Facebook, dodaj do
  • Share on Google+
  • Twitter, dodaj do