2015.10.azs biegi moscice lores 2Obfity w sportowe sukcesy był dla tarnowskich akademików pierwszy weekend października. W II Mościckim Biegu o Puchar Zarządu Grupy Azoty wystartowała spora grupa studentów tarnowskiej PWSZ w barwach Klubu Uczelnianego AZS. Na dystansie 3,3 km wśród pań triumfowała Monika Smutek, studentka studiów magisterskich na kierunku pielęgniarstwo. Tuż za nią finiszowała Weronika Brachucy, licealistka trenująca na co dzień w AZS PWSZ Tarnów. Wśród mężczyzn, na tym samym dystansie, trzecią pozycję zajął Michał Opocki, zawodnik AZS PWSZ Tarnów. Z kolei na dystansie 10 km, w kategorii kobiecej najszybsza była Dominika Gąsiorowska/AZS PWSZ Tarnów.

Weekend był pracowity również dla wspinaczy na czas. W zorganizowanych w Toruniu zawodach z cyklu Pucharu Polski we wspinaczce sportowej na czas, na podium stawały studentki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie startujące w barwach Klubu 2015.10.wspin torun_loresUczelnianego AZS. Srebro zdobyła Klaudia Buczek, studentka wychowania fizycznego, a brąz Anna Brożek, studentka I roku romanistyki. W zawodach triumfowała Aleksandra Rudzińska z Lublina. Zawody te były ostatnimi z cyklu pucharowego. W klasyfikacji końcowej Pucharu Polski we wspinaczce na czas 2015 triumfowała Aleksandra Rudzińska, druga była Klaudia Buczek, a czwarta Anna Brożek. Wśród panów, na drugiej pozycji w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski został sklasyfikowany kolejny zawodnik AZS PWSZ Tarnów – Marcin Dzieński, student wychowania fizycznego, aktualny Akademicki Mistrz Europy we wspinaczce na czas. Niestety, toruńskie zawody nie może on uznać za udane – wyraźnie słabsza forma, spowodowana kłopotami zdrowotnymi, pozwoliła mu zająć dopiero czwarte miejsce.