W 2006 roku uczelnie reprezentowane w Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa podjęły inicjatywę organizowania DNI JANA PAWŁA II.

Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia >>>

Jest to przedsięwzięcie o charakterze naukowym, popularyzującym i kulturalnym. DNI JANA PAWŁA II mają inspirować badania naukowe i popularyzować dziedzictwo, jakie pozostawił po sobie Papież – nasz rodak. Pierwsza edycja DNI JANA PAWŁA II odbyła się w 2006 roku pod hasłem Wielowymiarowość Prawdy. W kolejnym roku – 2007 wiodącym tematem uroczystości było Dobro, w roku 2008 – Piękno, w roku 2009 – Wiara i Nauka, w roku 2010 – Wolność, w 2011 – Godność, a w ubiegłym roku – Dialog. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Dni Jana Pawła II była Mądrość.

Tarnowskie obchody Dni Jana Pawła II odbyły się w dniu 6 listopada 2013 r. w Auli tarnowskiej PWSZ. W programie przewidziano sesję naukową, podczas której referaty wygłosili: ks. prof. dr hab. Andrzej Muszala,Mądrość zakodowana w życie”, ks. dr Robert Nęcek, Rzecznik Prasowy Archidiecezji Krakowskiej, „Odpowiedzialność za słowo przejawem mądrości” oraz dr Marta Burghardt, „Wpływ środowiska szkolnego na kształtowanie osobowości Karola Wojtyły – Jana Pawła II”. Następnie zaprezentowano WARSZTATY STUDENCKIE Dobro ma swe źródło w mądrości… w wykonaniu Studentów Instytutu Humanistycznego. Zamyślenie nad różnymi aspektami Mądrości ubogaciły występy muzyczne. Zwieńczeniem obchodów była okolicznościowa MSZA ŚW. sprawowana o godz. 15.00 w Kościele Akademickim.