Prof. Piotr Dobosz przewodniczącym Komisji Dyscyplinarnej MNiSW

Dr hab. Piotr Dobosz, prof. PWSZ, wykładowca Instytutu Administracyjno-Ekonomicznego został przewodniczącym Komisji Dyscyplinarnej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jak czytamy w komunikacie resortu, komisja orzeka w I instancji w sprawach rektorów i prorektorów, przewodniczących uczelnianych komisji dyscyplinarnych oraz przewodniczących i członków komisji dyscyplinarnej Ministra podlegających odpowiedzialności dyscyplinarnej za postępowanie uchybiające obowiązkom nauczyciela akademickiego lub godności zawodu nauczycielskiego. Prof. Dobosz jest członkiem Komisji od 2015 roku.

Komisja rozpatruje zażalenia wniesione na postanowienia wydane przez Rzeczników Dyscyplinarnych w prowadzonych przez nich postępowaniach wyjaśniających.
Do zmiany doszło w związku ze złożeniem przez prof. Jerzego Poczobuta rezygnacji z przewodniczenia i prac w komisji. Podczas plenarnego posiedzenia komisji wybrano zatem nowe władze. Przewodniczącym został dr hab. Piotr Dobosz, prof. PWSZ.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego powołał jednocześnie 16. członka Komisji. Została nim dr hab. Hanna Paluszkiewicz, którą wybrano wiceprzewodniczącą Komisji.

Skład Komisji Dyscyplinarnej Ministra

• dr hab. Piotr Dobosz, prof. PWSZ – przewodniczący