Dr inż. Marek Chyc nominowany do tytułu „Osobowość roku Gazety Krakowskiej”

Naukowiec Zakładu Ochrony Środowiska PWSZ w Tarnowie znalazł się grupie osób nominowanych do tytułu „Osobowość roku Gazety Krakowskiej”. Dr. inż. Marka Chyca doceniono za „walkę ze smogiem”, a w szczególności za „wynalezienie dodatku do węgla, który zmniejsza ilość pyłów powstających podczas jego spalania”. Nie bez znaczenia było także inne wyróżnienie przyznane tarnowianinowi. Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu Marek Chyc został „Pionierem Innowacji” w konkursie organizowanym przez tarnowski magistrat.

„Koniec roku to czas rankingów i podsumowań. Dlatego „Gazeta Krakowska” chce nagrodzić wybitnych ludzi, którzy w mijających 12 miesiącach wyróżnili się swoją postawą i zasłużyli dla swoich lokalnych społeczności. Już po raz drugi zostaną im przyznane tytuły Osobowości Roku w czterech kategoriach: Działalność Społeczna i Charytatywna, Kultura, Samorząd i Społeczeństwo Lokalne oraz Biznes. Nasi Czytelnicy wyłonią laureatów osobno w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu i wszystkich powiatach Małopolski. Zwycięzcy zmierzą się następnie w wielkim wojewódzkim finale. Głosowanie rozpoczyna się 12 stycznia. Wciąż można też zgłaszać kolejnych kandydatów!” – czytamy na łamach „Gazety Krakowskiej”

– Chcemy nagrodzić osoby zasłużone w swoich lokalnych społecznościach, zaangażowane w ich rozwój, które na co dzień nie zabiegają o aplauz, uznanie czy honory – mówi Wojciech Harpula, redaktor naczelny „Gazety Krakowskiej”.

„Z przyjemnością nagrodzimy ludzi nietuzinkowych. Pomysłowych i ciekawych. Osoby, które pociągają za sobą innych. Mają na swoim koncie sukcesy lub potencjał, aby odnieść sukces w przyszłości. Zamierzamy uhonorować i wyróżnić tych, którzy konsekwentnie realizują obrany cel.” – czytamy dalej.

Zwycięzcy otrzymają statuetki i dyplomy, które zostaną wręczone podczas uroczystej gali.

Pierwszy, powiatowy etap głosowania rozpoczął się dziś, w piątek 12 stycznia i zakończy się w piątek, 2 lutego o godz. 22. Zwycięzcy z każdego miasta i powiatu awansują do wojewódzkiego finału zachowując głosy zdobyte w pierwszym, powiatowym etapie głosowania.

Głosowanie w wojewódzkim finale akcji rozpocznie się we wtorek, 6 lutego, i potrwa do piątku, 16 lutego, o godz. 22. Laureaci I, II i III miejsca w etapie wojewódzkim, w każdej z kategorii, otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Szczegóły konkursu TUTAJ.

Dr Marek Chyc jest chemikiem, pracuje w Zakładzie Ochrony Środowiska Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie oraz w Grupie Azoty, doktorat uzyskał w Głównym Instytucie Górnictwa.

Jak wielokrotnie podkreślał, jakość powietrza jest mu szczególnie bliska, a nad swoim projektem pracował przez 10 lat. Jego wynalazek został objęty ochroną patentową. Trwają teraz rozmowy o wdrożeniu go do użytku i dodatkowe badania.

  • Udostępnij:
  • Facebook, dodaj do
  • Share on Google+
  • Twitter, dodaj do