Z satysfakcją informujemy, że rusza czwarta edycja konkursu matematycznego adresowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych pod nazwą „Tarnowski Turniej Matematyczny”.

Tarnowski Turniej Matematyczny to zawody ogólnopolskie, których ideą jest zarówno rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów jak i przygotowanie młodzieży do przyszłych startów w   zawodach matematycznych o   podwyższonym stopniu trudności   takich jak ogólnopolska olimpiada matematyczna. Zawody wystartowały trzy lata temu z inicjatywy grupy nauczycieli tarnowskich szkół średnich. W pierwszych trzech edycjach cieszyły się one bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży, na co liczymy także w tym roku. Turniej odbywa się pod patronatem JM Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie i jest organizowany przez Zakład Matematyki.

Niniejszym zawiadamiamy Państwa o czwartej edycji konkursu i gorąco zapraszamy Państwa uczniów do wzięcia udziału w nim. W załącznikach zamieszczone są

Zachęcamy też do zapoznania się opisem przebiegu poprzednich edycji konkursu na stronach: pierwsza edycja konkursu w roku 2014/15 druga edycja konkursu w roku 2015/16 trzecia edycja konkursu w roku 2016/17.

W razie wątpliwości prosimy kierować pytania na adres e-mailowy:

TarnowskiTurniejMatematyczny@gmail.com
W imieniu Jury