12.A.Czech,IIr.portret grupowy,2014-152 lipca 2015 r. Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej, po zapoznaniu się z raportem Zespołu Oceniającego, stanowiskiem Uczelni a także sprawozdaniem Zespołu nauk humanistycznych w sprawie oceny programowej na kierunku filologia polska prowadzonym w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu praktycznym, wydało ocenę pozytywną.

Zgodnie z uchwałą, Prezydium Komisji stwierdziło, że Uczelnia spełnia wymagania kadrowe, programowe, w tym dotyczące efektów kształcenia, oraz organizacyjne do prowadzenia kierunku. Poziom prowadzenia kształcenia odpowiada przyjętym kryteriom jakościowym w stopniu pozwalającym na wydanie oceny pozytywnej. Wszystkie przyjęte przez Polską Komisję Akredytacyjną kryteria jakościowe uzyskały ocenę „w pełni”, to znaczy kryteria odnoszące się do: koncepcji rozwoju kierunku, celów i efektów kształcenia oraz systemu ich weryfikacji, programu studiów, zasobów kadrowych, infrastruktury dydaktycznej, prowadzenia badań naukowych, systemu wsparcia studentów w procesie uczenia się oraz wewnętrznego systemu zapewnienia jakości.

Polska Komisja Akredytacyjna (PKA) jest pierwszą, niezależną instytucją powołaną do życia aktem prawnym najwyższej rangi, działającą w ramach polskiego systemu szkolnictwa wyższego na rzecz doskonalenia jakości kształcenia we wszystkich uczelniach publicznych i niepublicznych tworzących ten system, uprawnioną do dokonywania oceny spełniania warunków do prowadzenia kształcenia oraz oceny jego jakości na studiach I, II i III stopnia oraz studiach podyplomowych, a także do oceny działalności podstawowych jednostek organizacyjnych uczelni.

Polonistyka_coverphoto-01