Państwowa Komisja Akredytacyjna to ciało powołane przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Do zadań Komisji należy m.in. dokonanej oceny kształcenia na danym kierunku, w tym kształcenia nauczycieli oraz przestrzegania warunków prowadzenia studiów.

7 października Prezydium Państwowej Komisji Akredytacyjnej, po zapoznaniu się z raportem Zespołu Oceniającego, stanowiskiem Uczelni a także sprawozdaniem Zespołu Kierunku Studiów Medycznych i Zespołu Kierunku Studiów Wychowania Fizycznego w sprawie jakości kształcenia, podjęło uchwałę w sprawie oceny jakości kształcenia na kierunku fizjoterapia prowadzonym w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie na poziomie studiów pierwszego stopnia (studia licencjackie).

Zgodnie z uchwała, Komisja stwierdziła, że Uczelnia spełnia wymagania kadrowe, programowe i organizacyjne, a także posiada odpowiednią bazę materialną do prowadzenia studiów licencjackich na kierunku fizjoterapia. Poziom prowadzonych studiów odpowiada kryteriom jakościowym. W związku z powyższym Państwowa Komisja Akredytacyjna wydała pozytywną ocenę jakości kształcenia prowadzonego na tym kierunku w tarnowskiej PWSZ.

Warto zauważyć, że wyrazem uznania jakości prowadzonego przez Uczelnię kształcenia jest fakt decyzji o dokonaniu następnej tzw. akredytacji na kierunku fizjoterapia dopiero w roku akademickim 2016/2017.