Organizatorzy konkursu „Geniusz Jana Szczepanika dawniej i dziś” zapraszają studentów i absolwentów Instytutu Politechnicznego do wzięcia udziału w konkursie.

Tematyka i cel konkursów

1. Przedmiotem konkursów, realizowanych w ramach projektu „Geniusz Jana Szczepanika dawniej i dziś” jest opracowanie (zaprojektowanie) urządzeń skonstruowanych przez Szczepanika na przełomie XIX i XX w. (KONKURS nr 1) lub takich, które mógłby on stworzyć, gdyby żył dzisiaj, wykorzystując wiedzę i technologię XXI w. (KONKURS nr 2) oraz przygotowanie prezentacji multimedialnej, dotyczącej działalności wynalazczej Jana Szczepanika (KONKURS nr 3).
  2. Konkursy oznaczone nr 1 i 2 są adresowane dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów wyższych uczelni zaś konkurs oznaczony nr 3 dla uczniów szkół podstawowych (także klas gimnazjalnych).
  3. Głównym celem konkursów jest propagowanie działalności wynalazczej prekursora techniki użytecznej Jana Szczepanika (1872-1926), nazywanego „da Vinci z Galicji” lub „polskim Edisonem”.
  4. Konkursy mają na celu rozwój kreatywnego i twórczego myślenia uczniów i studentów Małopolski.

Termin składania prac został przedłużony.
Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Zapraszamy!