„Językowe” wakacje szansą dla studentów

Eksperci zajmujący się rynkiem pracy są pewni: znajomość jednego języka obcego już nie wystarcza. Pracodawcy coraz częściej wymagają znajomości dwóch, a nawet większej ilości języków. Studia to doskonały moment, by taką wiedzę posiąść lub też mocno „oszlifować”. To szczególnie łatwe w PWSZ w Tarnowie, której oferta językowa wykracza poza standardy. Wie o tym Klaudia Lelito, studentka germanistyki, która poza niemieckim uczy się także szwedzkiego! Jakie szanse otworzyło to przed nią? Klaudia podzieliła się z nami swoimi spostrzeżeniami i opowiedziała o swoim niemałym sukcesie.

42 uczestników z 18 różnych krajów. W te wakacje również i ja, studentka filologii germańskiej z lektoratem języka szwedzkiego będę miała okazję odkryć jeden z krajów nordyckich a przy tym wykorzystać oraz poszerzyć zdobyte kompetencje językowe oraz poznać kulturę Szwecji.

Spośród ponad 70 kandydatów, którzy tak jak ja ubiegali się o stypendium na 3-tygodniowy, letni kurs języka szwedzkiego znalazłam się pośród osób, które mogą cieszyć się otrzymaną szansą na to, aby przekonać się o możliwościach, które daje znajomość języków obcych. Stypendium obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie, lekcje języka szwedzkiego, materiały naukowe jak i wycieczki.

Jestem przekonana, że ten wyjazd, o którym dowiedziałam się i do którego zostałam zarekomendowana przez nauczyciela prowadzącego lektorat, to krok, który pozwoli mi przekraczać granice, nie tylko kraju, ale również własne oraz będzie impulsem, aby nie poprzestawać na drodze własnego rozwoju, co z pewnością będzie mieć znaczący wpływ na późniejsze odnalezienie się na rynku pracy.

Klaudia Lelito

Będziemy oczywiście trzymać kciuki za Klaudię, a po powrocie poprosimy ją, by opowiedziała o wrażeniach. Bo takich szans jest więcej, trzeba z nich korzystać!

Zapisz

  • Udostępnij:
  • Facebook, dodaj do
  • Share on Google+
  • Twitter, dodaj do