Koło Naukowe Elektroenergetyków

Zapraszamy studentów (nie tylko Elektrotechniki) do naszego Koła!

Kontakt: energapwsz@gmail.com

opiekun Koła: dr inż. Agnieszka Lisowska-Lis lisowskalis@pwsztar.edu.pl

przewodniczący: Mateusz Zbylut (III ET); z-ca: Dawid Góral (III ET)

Studenckie Koło Naukowe Elektroenergetyków działa od stycznia 2008 roku w Instytucie Politechnicznym PWSZ w Tarnowie. Celem działalności Koła jest rozwijanie wiedzy i umiejętności  studentów, nabywanie umiejętności praktycznych, popularyzacja nauki i wiedzy o naukach technicznych a także promocja uczelni oraz studentów. Koło opiera swoją działalność na dobrowolnej pracy ogółu członków.  Wieloletnim Opiekunem Naukowym koła była pani prof. Barbara Florkowska, wybitny elektroenergetyk.
W ostatnim czasie Koło organizowało wizyty w instytucjach i firmach z regionu. Organizowało warsztaty i prezentacje dla młodzieży i uczniów (w ramach Nocy Naukowców, Dni Otwartych Uczelni, Festiwalu Innowacji). Również w roku akademickim 2017- 2018 odbywają się wizyty, organizujemy pokazy, promujemy wiedzę techniczną. 

Studenci Koła prowadzą badania nad jakością energii elektrycznej, jakością oświetlenia, wpływem pól elektromagnetycznych na zdrowie i odzwierciedlenia tego w normach, zagrożeniem hałasem, pomiarami termograficznymi, wykorzystaniem ogniw paliwowych w napędach. W latach 2016 i 2017 pracują nad mobilnymi pojazdami do monitorowania zagrożeń (wykrywanie gazów itd), zasilanymi alternatywnie ogniwem paliwowym na wodór. Wykonano też model cewki tesli emitujący muzykę.

https://krakow.tvp.pl/34199662/trwa-11-malopolska-noc-naukowcow/

Z działalności Koła w 2018:

31 września Małopolska Noc Naukowców, w Zakładzie Elektrotechniki.

28 i 29 czerwca wizyta studyjna w Kopalni w Bełchatowie, wizyta studyjna w Elektrowni w Bełchatowie,wizyta studyjna w ZPUE Włoszczowa producenta urządzeń dla elektroenergetyki. (zdjęcia w galerii poniżej)

19 maja  studenci w ramach Nocy Muzeów pomagali w pokazach szkła uranowego z kolekcji Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

17 maja organizowaliśmy sesję : Elektromobilność .

Serdecznie dziękujemy współorganizatorom, uczestnikom i prelegentom!

Electromobility:https://20lat.pwsztar.edu.pl/electromobility-elektromobilnosc-tde-2018/

od maja 2018 rusza Okolicznościowa Stacja łączności krótkofalowej z okazji 20-lecia PWSZ w Tarnowie:

https://www.qrz.com/db/hf20pwsz/

16 maja odbyła się sesja Studenckich Kół Naukowych w której koło było współorganizatorem. Studenci prezentowali swoje prace w sesji SMART WORLD – technika oraz SMART WORLD English session. Szczegółowe informacje na stronie- : https://kis.pwsztar.edu.pl/en/

Z działalności Koła w 2017:

15 listopada przedstawiciele Koła zwiedzali Elektrownię Wodną w Rożnowie,

8 listopada przedstawiciele Koła zwiedzali ME wodną w Mokrzcu i ME wiatrową w Wadowicach Górnych,

9 listopada 2017 r. Konferencja „Energetyka Przemysłowa” (organizatorem było Koło SEP nr 3 przy grupie AZOTY, Tarnów – Mościce),

we wrześniu 2017 r. przedstawiciele Koła zwiedzali Targi ENERGETAB w Bielsku- Białej,

16 maja 2017 r. odbyły się Tarnowskie Dni Elektryki (PWSZ w Tarnowie),

16 maja 2017 r. studenci z Koła prezentowali prace w Ramach Ogólnopolskiej Studenckiej Sesji Kół Naukowych (PWSZ w Tarnowie),

w marcu zwiedzaliśmy Targi ENEX, ENEX Nowa Energia w Kielcach. Uczestniczyliśmy w konferencjach „Biznes i innowacje. Dobre przykłady, szanse i zagrożenia”  pod patronatem ZPUE oraz „Forum Pomp Ciepła”, które towarzyszyły Targom.

W 2016 roku odbyła się  wizyta w Elektrowni Skawina oraz Stacji Energetycznej wysokich napięć w izolacji gazowej (Tauron, PSE), w Elektrociepłowni Zakładów Azotowych (EC 2), Elektrociepłowni (MPEC Tarnów). Członkowie Koła zdobyli nagrody SEP w konkursie na „Najlepszą pracę dyplomową regionu tarnowskiego 2016 r”. Brali  udział w maju 2016 r w Sesji Studenckich Kół Naukowych. We wrześniu braliśmy udział w wizycie na Bielskich Targach branży Elektrycznej i Energetycznej.

2018 prezentacja w ramach Nocy Muzeów

 

Wspierają nas:

„Botland” partnerem Koła Naukowego Elektroenergetyków!