KRZYSZTOF DYDO W RAMACH WYKŁADÓW OTWARTYCH W INSTYTUCIE SZTUKI! WSTĘP WOLNY.

„Polski Plakat” – wykład Pana Krzysztofa Dydo, właściciela Galerii Plakatu w Krakowie oraz Dydo Poster Collection
czwartek, 7.04.2016, godzina 10 – 11.30, PWSZ budynek C, aula 017
Wstęp wolny

„Polski plakat to skarb, który należy pielęgnować. Wielu nam go zazdrości. To się czuje będąc za granicą. To nasza nieustająca dobra wizytówka. Jak Chopin w muzyce, a Wajda w filmie” Krzysztof Dydo

Gościnny wykład otwarty w ramach cyklu „Wykłady o sztuce”. Wystawa towarzysząca: Centrum Sztuki Mościce: Plakat Studentów Instytutu Sztuki PWSZ w Tarnowie.

Krzysztof Dydo
Kolekcjoner, wydawca, impresario, kurator i organizator wystaw, właściciel imponującej kolekcji plakatów „Krzysztof Dydo Collection”, współwłaściciel Galerii Plakatu, pomysłodawca Festiwalu Plakatu w Krakowie. Krzysztof Dydo w całym okresie istnienia Galerii zorganizował ponad sto wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce oraz tyle samo w większości krajów Europy i wielu krajach świata. Najczęściej poza wystawami tematycznymi były prezentowane indywidualne wystawy takich sław polskiego plakatu, jak Henryk Tomaszewski, Roman Cieślewicz, Jan Lenica, Waldemar Wałkuski i Stasys Ėidrigevicius z Warszawy, Leszek Wiśniewski z Wiednia, Leszek Żebrowski ze Szczecina, Roman Kalarus z Katowic, oraz młodsi artyści Wiesław Grzegorczyk, Kuba Sowiński.
Galeria współpracuje z państwowymi i prywatnymi instytucjami kulturalnymi, galeriami, muzeami, teatrami, tak w Polsce jak i za granicą, z ambasadami RP oraz licznymi Instytutami Polskimi.
Wykład o sztuce_coverphoto

  • Udostępnij:
  • Facebook, dodaj do
  • Share on Google+
  • Twitter, dodaj do