Lech Majewski w murach PWSZ

Rektor PWSZ w Tarnowie, dr hab. inż. Jadwiga Laska, Dyrektor Instytutu Sztuki PWSZ w Tarnowie, dr Bartłomiej Bałut oraz dyrektor Tarnowskiego Centrum Kultury​ Tomasz Kapturkiewicz zapraszają na spotkanie autorskie z Lechem Majewskim. Cenionego artystę, autora plakatu tegorocznej Tarnowskiej Nagrody Filmowej będzie można posłuchać w najbliższy piątek, 21 kwietnia w auli C017. Początek o godz. 11, wstęp jest wolny. Wydarzenie odbędzie się w ramach 31. Tarnowskiej Nagrody Filmowej.

Lech Majewski – grafik, plakacista. Urodził się w 1947 roku w Olsztynie. Uczęszczał do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Dyplom uzyskał w 1972 roku w pracowni Henryka Tomaszewskiego, którego uważa za swojego mistrza. Obecnie pracuje na macierzystej uczelni w stopniu profesora zwyczajnego. Prowadzi dyplomową Pracownię Grafiki Wydawniczej dla studentów czwartego i piątego roku.

Zajmuje się projektowaniem graficznym, głównie plakatem i książką. W 2007 roku nakładem wydawnictwa Index Book ukazała się publikacja poświęcona jego twórczości Lech Majewski: Vision of Design.

Majewski uważany jest za jednego z twórców i opiekunów Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie: od lat zasiada w Radzie Programowej, kilkakrotnie pełnił funkcję Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego i Rady Programowej. Wiele razy był również członkiem jury innych konkursów plastycznych m.in. Krakowskiego Festiwalu Plakatu.

Jest honorowym członkiem Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej (STGU). Posiada własną agencję reklamowo-graficzną Lech Majewski Studio.

Lech Majewski jest autorem plakatu tegorocznej edycji festiwalu Tarnowska Nagroda Filmowa.

Zapisz

Zapisz

  • Udostępnij:
  • Facebook, dodaj do
  • Share on Google+
  • Twitter, dodaj do