Reprezentacja studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie dołożyła kolejny tytuł do bogatej kolekcji osiągnięć i medali. Po kilku latach przerwy tarnowscy akademicy wywalczyli tytuł akademickich mistrzów Małopolski!

Reprezentacja tarnowskiej PWSZ w fazie zasadniczej rozgrywek małopolskich szkół wyższych w futsalu mężczyzn rozegrała cztery spotkania, w żadnym nie przegrywając.

Najpierw w meczu wyjazdowym pokonała zespół AZS Collegium Medicum UJ 1:7 (1:5), a następnie występując w roli gospodarza wygrała z drużyną AZS AWF Kraków 5:3 (3:3).

Kolejne dwa spotkania zakończyły się remisami. Tarnowianie wywieźli cenny remis ze spotkania z AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego 3:3 (0:2), zremisowali również we własnej hali z AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Dwa zwycięstwa i dwa remisy dające reprezentacji tarnowskiej PWSZ osiem punktów, uplasowały ją na drugim miejscu w grupie tuż za drużyną AZS UJ dając prawo gry w turnieju finałowym.

Finałowe zmagania tarnowianie rozpoczęli od zwycięstwa nad zawsze groźnym zespołem AZS AGH Kraków aż 9:1 (3:1). Wygrana umożliwiła im walkę o wygraną w turnieju i całym cyklu rozgrywek.

W spotkaniu finałowym zespół tarnowskich studentów, prowadzony przez Krzysztofa Tomalskiego, spotkał się ze znaną sobie z tegorocznych rozgrywek drużyną AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego. W regulaminowym czasie gry na tablicy widniał wynik remisowy 3:3 (do przerwy 2:0 dla tarnowian) dlatego o tytule mistrzowskim zadecydowały rzuty karne. Większym opanowaniem wykazali się w nich tarnowscy akademicy zwyciężając 5:4 i zdobywając złoty medal Akademickich Mistrzostw Małopolski!

Rozgrywki Akademickich Mistrzostw Małopolski to przede wszystkim walka o awans do półfinału strefowego Akademickich Mistrzostw Polski i ten cel został osiągnięty. Zdobycie tytułu najlepszej małopolskiej uczelni jest jednak wielką radością i dlatego gratuluję serdecznie całemu zespołowi, który ciężko pracował na treningach na ten sukces. Nie mamy jednak czasu na jego celebrowanie, intensywnie przygotowujemy się do rozgrywek półfinałowych na szczeblu krajowym, ponieważ awans do finału AMP nie będzie łatwy. Nasza strefa regionalna obfituje w klasowe i wyrównane pod względem poziomu gry zespoły, dlatego skupiamy się teraz na detalach, które będą decydowały o wynikach spotkań półfinałowych – relacjonuje mgr Krzysztof Tomalski, trener AZS PWSZ Tarnów.

Drużyna grała w składzie: Jakub Baran, Michał Boruch, Karol Janiec, Rafał Kluska, Maciej Kuchta, Dawid Lizak, Mateusz Michoń, Patryk Mróz, Łukasz Noga, Michał Nosek, Kacper Ostrowski, Norbert Stachura, Jakub Szymański, Kamil Tyrka.
Trener: Krzysztof Tomalski

Końcowa tabela rozgrywek Akademickich Mistrzostw Małopolski w futsalu mężczyzn