Naukowcy PWSZ w Radzie Innowacyjno-Naukowej ZMT

Wykładowcy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie: dr hab. inż. Jadwiga Laska (Rektor PWSZ), prof. dr hab. inż. Jan Tadeusz Duda, prof. dr hab. inż Stanisław Kuta, dr inż. Sebastian Bielecki oraz prof. dr hab. inż Kazimierz Wiatr, przewodniczący Konwentu PWSZ weszli w skład powołanej właśnie Rady Innowacyjno-Naukowej Zakładów Mechanicznych Tarnów. ZMT przygotowuje się do obchodów jubileuszu 100-lecia istnienia. To najstarszy działający zakład przemysłowy Tarnowa.

Podczas pierwszego spotkania Rady (w siedzibie Zakładów Mechanicznych) wręczono akty powołania zaproszonym gościom, przyjęto regulamin Rady, wybrano przewodniczącego – prof. Kazimierza Wiatra i wiceprzewodniczących: dr. Tadeusza Świętka i dr Jadwigę Laskę.

Jak czytamy na stronie „Mechanicznych”, prezes ZMT, Henryk Łabędź nie krył zadowolenia z powstania Rady, podziękował wszystkim za przybycie i za chęć społecznego wsparcia zarządu w pracy na rzecz spółki.

RADA INNOWACYJNO-NAUKOWA ZMT

• Prof. dr hab. inż. Kazimierz Wiatr,
    Senator RP, Przewodniczący Komisji Nauki, Edukacji i Sportu Senatu RP, Dyrektor Naczelny Akademickiego Centrum Komputerowego Cyfronet AGH,
  • Prof. dr hab. inż. Jan Tadeusz Duda,