Z okazji 20-lecia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie zapraszamy wszystkich chętnych na wykład specjalnego Gościa

Dra Krzysztofa Ciesielskiego (UJ)
pt. „Od Pitagorasa do miliona dolarów”

Wykład odbędzie się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie przy ul. Mickiewicza 8 we wtorek 15 maja 2018r. o godz. 14.00

Oto kilka słów zachęty:

Obiekty matematyczne, nazywane rozmaitościami, są w matematyce bardzo ważne, z licznymi naturalnymi przykładami spotykamy się na co dzień, choć nie ma o nich mowy w programie szkolnym. Rozmaitościami zajmuje się matematyka współczesna. Wykład zacznie się jednak od pewnych informacji o czasach starożytnych, ale dojdziemy do wyników ostatnich lat. A co z tym ma wspólnego milion dolarów? To się okaże pod koniec wykładu. Nikt jednak nie powinien liczyć na to, że dostanie tę sumę w prezencie od wykładowcy – wykładowca bowiem taką kwotą, niestety, chwilowo nie dysponuje.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zgłoszenia chęci udziału w wykładzie na adres jubileuszzm@gmail.com w terminie do 30.04.2018r.