2013.08.27.akredytacjaplUchwałą Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej zakończył się proces oceny programowej na kierunku pielęgniarstwo prowadzonym w Instytucie Ochrony Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie na poziomie studiów pierwszego stopnia (licencjackich). Polska Komisja Akredytacyjna wydała dla kierunku pielęgniarstwo ocenę pozytywną.

Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej – po zapoznaniu się z raportem Zespołu Oceniającego oraz stanowiskiem Uczelni, a także kierując się sprawozdaniem Zespołu działającego w obszarze nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej w sprawie jakości kształcenia na kierunku pielęgniarstwo (studia pierwszego stopnia) wydało ocenę pozytywną.

W swojej uchwale Prezydium PKA stwierdziło, że PWSZ w Tarnowie spełnia wymagania kadrowe, programowe(w tym dotyczące osiąganych efektów kształcenia, oraz organizacyjne do prowadzenia na kierunku pielęgniarstwo studiów pierwszego stopnia. Poziom prowadzonego kształcenia odpowiada przyjętym kryteriom jakościowym.

Warto zauważyć, że wyrazem uznania jakości prowadzonego przez Uczelnię kształcenia jest fakt decyzji o następnej akredytacji na kierunku pielęgniarstwo dopiero w roku akademickim 2018/2019.

Pozytywna ocena dokonana przez Polską Komisję Akredytacyjną jest ważną informacją nie tylko dla studentów kierunku pielęgniarstwo i osób zainteresowanych w przyszłości podjęciem na tym kierunku studiów, ale również dla Władz Uczelni w kontekście złożonego w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego wniosku o wydanie zgody na prowadzenie na kierunku pielęgniarstwo studiów na poziomie drugiego stopnia (magisterskich). Oceny wniosku dokonuje właśnie Polska Komisja Akredytacyjna.

Polska Komisja Akredytacyjna jest niezależną instytucją, działającą na rzecz doskonalenia jakości kształcenia. Podstawowym celem działań Komisji jest wspieranie polskich uczelni publicznych i niepublicznych w procesie doskonalenia jakości kształcenia oraz w osiąganiu standardów edukacyjnych na miarę najlepszych wzorców obowiązujących w europejskiej i globalnej przestrzeni akademickiej. Działania te zmierzają do zapewnienia absolwentom polskich szkół wyższych wysokiej pozycji na krajowym i międzynarodowym rynku pracy oraz do zwiększenia konkurencyjności polskich uczelni jako instytucji europejskich.

Polska Komisja Akredytacyjna realizuje swoją misję poprzez dokonywanie obligatoryjnych ocen programowych i instytucjonalnych oraz formułowanie opinii o wnioskach dotyczących nadawania uprawnień do prowadzenia studiów.

Wróć do góry