amp ergometrPo raz pierwszy reprezentacja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie wzięła udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w ergometrze wioślarskim.

Drużyna mogła przygotować się do Mistrzostw dzięki zakupieniu przez Uczelnię zestawu ergometrów. Ostatecznie, w zawodach zorganizowanych w Toruniu, zarówno studentki jak i studenci reprezentujący PWSZ w Tarnowie zajęli 38. miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Mgr Robert Wardzała/trener: jechaliśmy na te zawody zdobywać doświadczenie. Przygotowywaliśmy się bardzo intensywnie, ale krótko, więc siłą rzeczy skupiliśmy się na technice. Ogólnie jestem zadowolony – zdobyliśmy punkty do klasyfikacji generalnej, udało się wywalczyć kilka rekordów życiowych, wiemy nad czym koncentrować się w przyszłości. W tej dyscyplinie nie ma przypadków, na wyniki trzeba ciężko zapracować, a poziom jest bardzo wysoki. Świadczy o tym m.in. pobity na zawodach o 1,3 s. rekord świata kobiet na dystansie 1000 m.

kobiety kategoria open: 56. Anna Nosal, 83. Małgorzata Skotnicka
mężczyźni kategoria open: 95. Szczepan Jeleń, 116. Robert Wardzała, 146. Piotr Fijak, 147. Łukasz Pawlina, 162. Kamil Mazur, 172. Andrzej Kozioł.