AZS Kraków dokonał podsumowania rozgrywek Małopolskiej Ligi Akademickiej 2010/2012. W zakończonych zmaganiach AZS PWSZ Tarnów został sklasyfikowany na 11 pozycji – najwyżej z klubów zlokalizowanych poza Krakowem. Pierwsze miejsce zdobył AZS AWF Kraków, drugie AZS AGH Kraków a trzecie AZS UJ.

94 punkty zdobyte przez studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie pozwoliły wyprzedzić w tabeli drużyny AZS PWSZ Nowy Sącz (23 punkty) oraz AZS WSB NL Nowy Sącz (2,5 pkt.). Do dziesiątego w tabeli Klubu – AZS WSZiB Kraków brakło akademikom z Tarnowa tylko 4,5 punktu.

Największy udział w zdobyczy punktowej mieli futsaliści, którzy zdobyli wicemistrzostwo Ligi (16 pkt.) oraz piłkarki siatkowe i wspinacze (trzecie miejsca w Lidze, po 13 punktów). 9 punktów zdobyli koszykarze. Punktowali również piłkarze siatkowi, pływacy, judocy i siatkarze plażowi.

Jan Salamon Prezes AZS PWSZ Tarnów: Zajęliśmy jedenaste miejsce – najwyższe wśród uczelni spoza Krakowa i to jest dla nas sympatyczny dodatek kończący start w Małopolskiej Lidzie Akademickiej. Nie jest ona dla nas celem samym w sobie – startujemy praktycznie tylko w tych dyscyplinach, w których musimy walczyć o prawo startu w rozgrywkach strefowych do Akademickich Mistrzostw Polski. W tych dyscyplinach, w których start w AMP jest możliwy po zgłoszeniu bezpośrednim lub nie planujemy w danym roku w ogóle wzięcia udziału w rywalizacji, po prostu nie startujemy. Jedyny wyjątek to pływacy, dla których start w Lidze jest elementem przygotowań do finałów AMP oraz judocy i wspinacze, którzy mają silne reprezentacje i mogą walczyć o miejsca na podium, co zresztą w tym roku uczynili. Najlepiej w rywalizacji ligowej wypadli futsaliści, którzy zdobyli wicemistrzostwo Ligi. Trzecie miejsca drużynowo wywalczyli wspinacze oraz piłkarki siatkowe, zaś indywidualnie bardzo dobrze wypadli judocy, którzy co prawda zajęli szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej drużyn, ale indywidualnie zajmowali pierwsze i trzecie miejsca.

Najlepsze wyniki PWSZ Tarnów w rozgrywkach Małopolskiej Ligi Akademickiej 2010/2011