Pomogli, bo mają to w genach!

Wielkim sukcesem zakończyła się akcja poszukiwania potencjalnych dawców szpiku zorganizowana przez społeczność akademicką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie oraz Fundację DKMS. Na apel odpowiedziało aż 220 osób! Dzięki temu szanse na życie dostać może nie tylko 6-letnia Małgosia, ale także inni poszukujący genetycznych bliźniaków.

– W imieniu Małgosi bardzo dziękujemy za 220 szans na uratowanie zdrowia. Ogromne podziękowania dla cioci Oli, Damiana, Natalki a także całej rzeszy ludzi dobrej woli, którzy włożyli mnóstwo wysiłku w dzisiejszy dzień dawcy. Dzięki Waszemu zaangażowaniu wynik akcji to wielki sukces. Dziękujemy władzom, pracownikom i studentom PWSZ w Tarnowie, uczniom i nauczycielom tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych oraz lokalnym mediom. Ściskamy mocno każdego, kto zdecydował się na to by w przyszłości oddać cząstkę Siebie by ratować ludzkie życie. Dziękujemy także tym, którzy chcieli się zarejestrować ale ze względów obiektywnych nie mogli tego uczynić. Wszyscy jesteście wspaniali. Pamiętajmy, pomaganie mamy w genach. Jeszcze raz Wszystkim serdecznie dziękujemy – mówią wzruszeni rodzice Małgosi.

W pomaganiu nie chodzi o „wyścigi”, ale warto podkreślić, że podczas kilkugodzinnej akcji w PWSZ zarejestrowano czterokrotnie więcej potencjalnych dawców niż podczas dwudniowej akcji w największym krakowskim centrum handlowym.

6-letnia Małgosia czekająca na dawcę w Warszawie otrzymała nie tylko wspomniane 220 szans na zdrowie, ale także wspaniałą, ogromną kartę urodzinową z życzeniami zdrowia, którą podpisało kilkadzisiąt osób. Brawo WY!

Wszystkim, którzy przyszli, bo pomagania mają w genach – serdecznie dziękujemy! Podobnie jak tym, którzy przez kilka godzin pracowali, by akcja przebiegła w sposób sprawny i profesjonalny. Nie udałoby się to bez wolontariuszy, którzy najpierw kilka godzin się szkolili, a potem przez cały dzień rejestrowali dawców. Byli to:

1. Paweł Malisiewicz
2. Edyta Jekuła
3. Natalia Prokop (III LO)
4. Sara Budzik
5. Sylwia Wójtowicz
6, Angelina Wójtowicz
7. Ewelina Wójtowicz
8. Mateusz Zawadzki
9. Beata Dziuban
10. Magdalena Jachym
11. KArolina Malec
12. Oliwia Kostur
13. Jakub Kurgan
14. Joanna Grodny
15. Sebastian Bach
16. Paulina Piątek
17. Paulina Porosło
18. Katarzyna Merchut
19. Anna Madejska
20. Paulina Kaleta
21. Aleksandra Kądzielawa
22. Karolina Drogoś
23. Magdalena Zakręta-Ogonowska
24. Anna Wajda
25. Aleksandra Mikuś-Kołodziej

Wielkie podziękowania należą się także mediom. Bez wsparcia wielu życzliwych osób nie byłoby takiego sukcesu. Dziękujemy!

  • Udostępnij:
  • Facebook, dodaj do
  • Share on Google+
  • Twitter, dodaj do