Masz problemy? Oni są po to, by ci pomóc AKTUALIZACJA

Darmowa, anonimowa i profesjonalna. Taką właśnie pomoc – psychologiczną i duchową – świadczą specjaliści-wolontariusze Uczelnianego Centrum Wsparcia. Z ich doświadczenia mogą korzystać studenci oraz pracownicy Uczelni. – Czekamy na każdego, kto znajduje się w trudnej sytuacji. Postaramy się pomóc wszystkim potrzebującym – zapewnia Urszula Kozioł, psycholog i jedna z pomysłodawczyń UCW.

Uczelniane Centrum Wsparcia to odpowiedź na coraz większą liczbę problemów, z jakimi musi mierzyć się współczesny człowiek – bez względu na wiek, czy status. – Staramy się pomagać potrzebującym już od wielu lat, jednak teraz uznaliśmy, że tego typu wsparcie powinno zostać „zalegalizowane”, powinno posiadać pewne ramy formalne. To ułatwi dostęp zainteresowanych do osób, które chcą i mogą im pomóc – tłumaczy mgr Urszula Kozioł.

Uczelniane Centrum Wsparcia tworzą obecnie psycholog Urszula Kozioł, psycholog Jolanta Pikul-Witek, coach Marta Łazarczyk (International Coach Federation) oferująca wsparcie w zakresie planowania kariery zawodowej, dokonywania wyborów oraz budowania i wzmacniania świadomości własnych zasobów intrapersonalnych oraz interpersonalnych oraz – odpowiadający za wsparcie duchowe – duszpasterz akademicki, ks. Andrzej Augustyn.

 

– Jeśli ktoś czuje, że nie radzi sobie z życiem, problemy zaczynają go „przygniatać”, znajduje się na przysłowiowym „życiowym zakręcie” – proszę, by rozważył spotkanie z nami. Oczywiście postaramy się pomóc także tym, którzy potrzebują czegoś innego – wsparcia rozmową, opinią, czy radą. Zapraszamy także i tych, którzy mają do podjęcia ważną decyzję i chcieliby zasięgnąć zdania kogoś doświadczonego i życzliwego – dodaje Urszula Kozioł.

Wszyscy, którzy zdecydują się zajrzeć do UCW mogą liczyć nie tylko na pomoc, ale i na anonimowość. – Zapewniamy ją w stu procentach! Wiem z doświadczenia, że osoby potrzebujące wsparcia często boją się reakcji innych na swoje problemy. Nas – jako psychologów – obowiązuje oczywiście tajemnica zawodowa, więc tego typu obawy nie powinny być przeszkodą do umówienia spotkania – tłumaczy.

Aby zadbać o komfort spotkań, Uczelniane Centrum Wsparcia mieści się w tzw. „części hotelowej” Budynku A, na III piętrze, w sali 313 A. Wcześniej trzeba jednak umówić się na spotkanie. Mgr Urszula Kozioł czeka na chętnych we wtorki w godzinach 14.45-15.30 w sali 303 w Budynku G, a mgr Jolanta Pikul-Witek również we wtorki, w tych samych godzinach, ale w sali 206 w Budynku A. Do ks. Andrzeja Augustyna można dzwonić pod nr tel. 608 431 094, coach Marta Łazarczyk czeka na telefony pod nr 606 839 939.

Zapisz

Zapisz

  • Udostępnij:
  • Facebook, dodaj do
  • Share on Google+
  • Twitter, dodaj do