PWSZ Tarnów partnerem międzynarodowego projektu HEALINT

28 i 29 września br. przedstawicielki tarnowskiego zespołu pracującego nad międzynarodowym projektem z zakresu ochrony zdrowia wzięły udział w pierwszym spotkaniu projektowym zorganizowanym przez koordynatora projektu Uniwersytet w Nottingham.

W projekcie uczestniczy 5 szkół wyższych, 3 szpitale oraz partner techniczny czuwający nad jakością prac projektowych z 5 państw europejskich:

• Uniwersytet w Nottingham (Wielka Brytania)
  • Uniwersytet Middlesex w Londynie (Wielka Brytania)
  • Uniwersytet Satakunta w Pori (Finlandia)
  • Uniwersytet w Alicante (Hiszpania)
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie (Polska)
  • Szpital w Pori (Finlandia)
  • Szpital Vistahermosa w Alicante  (Hiszpania)
  • Szpital Uniwersytecki w Nottingham (Wielka Brytania)
  • Centrum Wiedzy i Innowacji (Malta)

Celem projektu jest ustanowienie jednolitego systemu audytu placówek oferujących praktyki dla studentów w obszarze pielęgniarstwa, tak aby jakość kształcenia praktycznego była porównywalna niezależnie od kraju, w którym odbywają się praktyki. Przełoży się to na ułatwienie organizowania praktyk międzynarodowych, a co za tym idzie, na lepsze przygotowanie studentów do międzynarodowego rynku pracy.

Koordynatorem działań w projekcie z ramienia PWSZ jest Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju dr Małgorzata Kołpa.

Projekt zakłada również ścisłą współpracę z tarnowskimi placówkami medycznymi, które będą brały czynny udział w opracowywaniu i pilotażu narzędzia do oceny przydatności potencjalnego miejsca praktyk.