list energetyczny9 kwietnia br. JM Rektor prof. dr hab. Stanisław Komornicki podpisał w imieniu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie List Intencyjny w sprawie realizacji polityki energooszczędności dla Małopolski.

Sygnatariuszami Listu oprócz tarnowskiej PWSZ są Województwo Małopolskie, Gmina Miasta Tarnowa, Gmina Wierzchosławice, Politechnika Krakowska, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Taurok Polska Energia S.A., MPEC S.A. w Tarnowie, Leier Polska S.A., Tarnowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o.o., Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Tarnowski Klaster Przemysłowy S.A. oraz Zakłady Mechaniczne Tarnów S.A.

Galeria z wydarzenia www.tarnow.pl >>>

Strony Listy postanowiły, że będą aktywne w realizacji zasad zrównoważonego rozwoju na obszarze aglomeracji tarnowskiej. Będą również dążyc do realizacji umożliwiających koncentrację i rozwój zasobów i kompetencji w zakresie: kształcenia na poziomie zawodowym i wyższym w obszarze budownictwa energooszczędnego oraz zasad zrównoważonego rozwoju, ochrony zasobów naturalnych, inteligentnego zarządzania systemami cieplnymi i energetycznymi, produkcji materiałów i urządzeń energooszczędnych z uwzględnieniem maksymalnie niskiego stopnia energochłonności, optymalnego wykorzystania odnawialnych źródeł energii, świadomego korzystania z dostępnych zasobów energii odnawialnej.

Powodem dla którego PWSZ w Tarnowie stała się sygnatariuszem Listu, jest fakt, iż strategia Uczelni za jeden z głównych celów zakłada rozwój współpracy ze środowiskiem lokalnym, regionem, województwem poprzez oferowanie wysokiej jakości usług edukacyjnych i rozwój działalności naukowo-badawczej.

Foto: Paweł Topolski/www.tarnow.pl