Niemal dwieście osób stanęło na starcie II Biegu Memoriałowego im. Rektora Stanisława Komornickiego. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali na trasie o długości 5 km wytyczonej na terenie kampusu PWSZ w Tarnowie. Najszybciej pokonali ją Adam Rębilas – wśród mężczyzn, Izabela Skalak wśród kobiet oraz Wojciech Białoszewski i Anna Wszołek wśród studentów.

Bieg organizowany przez pracowników i studentów Zakładu Wychowania Fizycznego Instytutu Ochrony Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie jest sposobem na uczczenie pamięci Rektora PWSZ dwóch kadencji, prof. dr hab. inż. Stanisława Komornickiego.

– Dziękuję wszystkim za tak liczny udział i wspaniałą walkę na trasie. Dziś nie było to łatwe, bo upał doskwierał od startu do mety. Gratuluję nie tylko zwycięzcom, ale także wszystkim uczestnikom, którzy walczyli na dystansie – mówiła Halina Komornicka, wdowa po Rektorze, która była gościem honorowym imprezy.

– Obiecaliśmy amatorom biegania, że Memoriał Rektora Komornickiego będzie imprezą cykliczną i – patrząc na rosnącą frekwencję – nie mogliśmy ich rozczarować – mówiła prof. dr hab. inż. Jadwiga Laska, Rektor PWSZ. Cieszę się, że pamięć o Rektorze Komornickim jest żywa i tak wielu sportowców ją honoruje. Już teraz zapraszam do udziału w przyszłorocznym, trzecim Memoriale – dodała na koniec.

Kategoria Open Mężczyźni

1. Adam Rębilas