Rozgrywki Małopolskiej Ligi Akademickiej
Trwają rozgrywki Małopolskiej Ligi Akademickiej. 9 grudnia br. siatkarze AZS PWSZ Tarnów rozegrali spotkanie z AZS Uniwersytetu Pedagogicznego i niestety nie zaliczyli tego spotkania do udanych. Podopieczni Jana Salomona ulegli studentom Uniwersytetu Pedagogicznego 0:2 (21:25, 20:25). Po meczu Trener tak komentował trzecią porażkę w Lidze: Poprzednia edycja MLA była dla nas bardzo udana – graliśmy w fazie play-off. Graliśmy jednak wtedy zespołem występującym w niezmienionym składzie przez 3 lata. Teraz mamy nowy zespół, który w zasadzie nie miał możliwości przygotować się do rozgrywek w Lidze. Pierwszy mecz rozegranych w Lidze Akademickiej był pierwszym meczem jaki zagraliśmy w pełnym składzie. Tydzień temu, z Uniwersytetem Rolniczym zagraliśmy zdecydowanie lepszy mecz, przegraliśmy wtedy po tylko kilku własnych błędach. Dzisiaj tych błędów było zdecydowanie za dużo. Graliśmy zbyt szablonowo i czytelnie by pokonać dobrze ustawiony zespół UP Kraków. Graliśmy też zbyt nierówno, potrafiliśmy zdobyć kilka punktów z rzędu, by potem przewagę roztrwonić. Jest to efekt tego, że zespół tak naprawdę dopiero się tworzy.

W zupełnie odmiennych nastrojach są koszykarze AZS PWSZ Tarnów. Zawodnicy trenowani przez Janusza Stawarza, w dwóch rozegranych meczach odnieśli dwa zwycięstwa i spokojnie oczekują na kolejne spotkania rozgrywane w ramach rundy zasadniczej Małopolskiej Ligi Akademickiej. W ligowym debiucie tarnowscy studenci pokonali drużynę Uniwersytetu Ekonomicznego z Krakowa 68:60. Kluczową dla ostatecznego wyniku i przebiegu gry okazała się druga kwarta, którą skoncentrowani i dokładni tarnowianie wygrali 29:9. To spowodowałoby zbyt duże rozprężenie w drużynie AZS PWSZ wykorzystane bez litości przez drużynę AZS UEK, goście wygrali trzecią kwartę 10:21 i uwierzyli, że sprawa zwycięstwa jest otwarta. Dzięki temu, licznie zgromadzona widownia mogła zobaczyć niezwykle emocjonującą końcówkę spotkania. Ostatecznie tarnowianie utrzymali korzystny wynik do końcowej syreny i tym samym udanie zainaugurowali tegoroczne rozgrywki. Odnotować należy również fantastyczny rzut Dominika Niemczury przez całe boisko, który ustalił wynik I kwarty!

W drugim spotkaniu, 7 grudnia, drużyna AZS PWSZ Tarnów spotkała się z AZS AGH Kraków. Oba zespoły rozpoczęły mecz bardzo ostrożnie i z respektem dla przeciwnika, przez co jeszcze w 4 minucie meczu na tablicy wyników widniał remis 4:4. Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem gości 15:16. Sygnał do ataku, dla tarnowian dał Mateusz Piska, który celnie rzucał za 3 punkty i dał gospodarzom 8 punktowe prowadzenie. Ostatecznie drugą kwartę studenci PWSZ wygrali stosunkiem punktów 19:17 i na przerwę schodzili z jednopunktowym prowadzeniem w całym spotkaniu. Losy meczu zostały rozstrzygnięte w trzeciej kwarcie, którą tarnowianie wygrali aż 24:9 dzięki świetnej grze w obronie oraz szybkim i celnym kontratakom Dawida Dawca. To pozwoliło zawodnikom AZS PWSZ spokojnie rozgrywać akcje i przebieg meczu kontrolowali już do samego końca. W ten sposób AZS PWSZ pokonał po bardzo dobrym spotkaniu mocny zespół AZS AGH Kraków 71:57.