2015.10.klasy patronackie_005Rozpoczęły się zajęcia edukacyjne dla uczniów klas patronackich. Zgodnie z porozumieniem zawartym w dniu 10 czerwca 2015 r., Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie objęła patronatem sześć klas tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych.

Współpracę podjęło pięć tarnowskich szkól – II oraz III Liceum Ogólnokształcące, Technikum nr 1 w Zespole Szkół Technicznych, Technikum nr 4 w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych oraz Technikum nr 7 w Zespole Szkół Budowlanych. Dodatkowo, PWSZ w Tarnowie zawarła osobne porozumienie z II Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie dotyczące objęcia opieką patronacką klasy IB – przygotowującej do matury międzynarodowej.

– Zależy nam na współpracy z młodzieżą szkół średnich dlatego, by wskazać im możliwości wyboru studiów wyższych, dalszego rozwoju, wyboru zawodowej ścieżki. Chcemy im wskazać całą gamę możliwości jakie daje chemia – przekonuje Iwona Karoń z Zakładu Chemii PWSZ

– Podstawą, punktem wyjścia przy opracowaniu programu zajęć dla uczniów była oczywiście podstawa programowa – tłumaczy dyrektor Instytutu Politechnicznego, dr inż. Sebastian Bielecki. – Staramy się jednak wychodzić poza wspomnianą podstawę tak, by uczniowie mieli z zajęć jak największą korzyść – dodaje.

Zajęcia w klasach objętych patronatem Uczelni poprowadzą pracownicy:

– Zakładu Elektroniki i Telekomunikacji (dr inż. Łukasz Mik, mgr inż. Piotr Kapustka)
– Zakładu Inżynierii Materiałowej (dr inż. Paulina Bednarz, dr inż. Wiesław Juda, dr inż. Jakub Sobota, dr inż. Sebastian Bielecki)
– Zakładu Elektrotechniki (dr inż. Agnieszka Lisowska-Lis, dr Tomasz Wietecha, mgr inż. Tomasz Kołacz, mgr inż. Grzegorz Aksamit)
– Zakładu Informatyki (mgr inż. Daniel Król, mgr inż. Edyta Gawin)
– Zakładu Ochrony Środowiska (dr Mariusz Klich)
– Zakładu Chemii (dr Małgorzata Martowicz, dr Krzysztof Kleszcz, mgr Iwona Karoń)