SEE Electrical w laboratoriach PWSZ w Tarnowie

Studenci Elektrotechniki uczą się projektowania instalacji elektrycznych przy wykorzystaniu programu SEE Electrical. Został on przekazany Uczelni przez producenta oprogramowania IGE+XAO Polska w ramach porozumienia, jakie zawarła tarnowska uczelnia z firmą posiadającą swój oddział produkcyjny w Tarnowie. Dodatkowo kadra dydaktyczna PWSZ w Tarnowie została wcześniej przeszkolona przez firmę.

SEE Electrical to program do rysowania schematów elektrycznych i automatyki. Umożliwia także projektowanie pneumatyki i hydrauliki oraz tworzenie schematów kart WE/WY sterowników PLC.Pozwala jednak przede wszystkim szybko i perfekcyjnie projektować elektrykę i automatykę. SEE Electrical określany jest często mianem Cad elektryczny. Projekty elektryczne wykonane tym programem do rysowania schematów są spójne i zwarte.