Wygrywając 2:1 z AZS Politechnika Krakowska siatkarze KU AZS PWSZ Tarnów nie tylko stanęli przed szansą walki o piąte miejsce w klasyfikacji końcowej Akademickich Mistrzostw Małopolski, ale przede wszystkim zagwarantowali sobie prawo gry w półfinale strefy C Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej mężczyzn!

W niezwykle emocjonującym meczu studenci PWSZ pokonali zespół AZS Politechniki Krakowskiej 2:1 (25:18, 21:25, 15:12).

Tarnowskich żaków czeka teraz dwumecz o miejsca 5-6 tegorocznej edycji Akademickich Mistrzostw Małopolski, zmierzą się z zespołem AZS Uniwersytetu Pedagogicznego.

Jan Salamon/trener: bardzo cieszymy się z awansu do półfinału krajowego Akademickich Mistrzostw Polski. Prawo gry wywalczyliśmy w bardzo emocjonującym i wyrównanym meczu z reprezentacją Politechniki Krakowskiej. W meczu w Krakowie przegraliśmy nieznacznie 2:1, chłopcy byli pełni sportowej złości po tamtym meczu ponieważ mieli 3 piłki meczowe i nie wykorzystali szansy. Do rewanżu przystępowali niezwykle zmotywowani, podobnie jak rywale. Wygraliśmy pierwszy set mimo sporej liczby błędów popełnianych przy zagrywce. W drugim secie zawodnicy zbyt szybko uwierzyli, że jest już po meczu i krakowianie wykorzystali naszą chwilową dekoncentrację. Na szczęście tie-break ułożył się od początku po naszej myśli, kontrowaliśmy sytuację, mimo, że końcówka była nieco nerwowa i zwycięstwo przypieczętowaliśmy dopiero trzecią piłką meczową. Gratuluję całej drużynie, która zagrała niezwykle ambitnie.

W rywalizacji Akademickich Mistrzostw Małopolski w piłce siatkowej biorą udział również studentki PWSZ w Tarnowie. Drużyna kobieca zmierzy się z zespołem AZS AGH Kraków o prawo gry w finale ligi akademickiej.