Uczelnia, która może pochwalić się spektakularnymi sukcesami studentów sportowców, wśród których są m.in. mistrzowie świata, Europy, Polski, medaliści Igrzysk Paraolimpijskich, czy w końcu zwycięstwem w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski wśród wyższych szkół zawodowych nie zapomniała oczywiście o sportowym wymiarze swojego święta. Najważniejszymi jego elementami będą niedzielny I Bieg Memoriałowy im. prof. Stanisława Komornickiego oraz środowy mecz siatkówki pomiędzy reprezentacją Polski kadetów, a drużyną studentów i absolwentów PWSZ w Tarnowie. Zapisy do biegu jeszcze trwają, a wstęp na mecz jest bezpłatny.

Sportowe świętowanie rozpocznie się już w najbliższą niedzielę, 13 maja. Punktualnie w samo południe do biegu na dystansie niespełna pięciu kilometrów wystartują uczestnicy I Biegu Memoriałowego im. prof. Stanisława Komornickiego.

– Bardzo zależało nam na specjalnym uhonorowaniu byłego Rektora naszej uczelni. Profesor Komornicki był bowiem nie tylko wybitnym naukowcem, ale również szanowanym w świecie sędzią wioślarskim. Jako arbiter brał udział w Igrzyskach Olimpijskich, czy mistrzostwach świata. Odszedł od nas przedwcześnie w 2016 roku, ale społeczność akademicka Tarnowa nie pozwoli, aby został zapomniany. Memoriał wejdzie już na stale do kalendarza imprez sportowych organizowanych w naszym mieście zapewnia dr Piotr Kuczek, kierownik Zakładu Wychowania Fizycznego PWSZ w Tarnowie.

Lekkoatleci rywalizować będą na niezbyt długiej trasie w dwóch kategoriach: studenckiej oraz open. Dla najlepszych przygotowano cenne nagrody, a dodatkowo, wśród wszystkich uczestników zostaną wylosowane nagrody niespodzianki.

Warto dodać, że Honorowy Patronat nad Memoriałem objęła Pani Halina Komornicka, wdowa po Rektorze Stanisławie Komornickim.

Kolejne sportowe emocje czekają nas już w środę, 16 maja (początek o godz. 18, w hali PWSZ). Wtedy rozegrany zostanie mecz pomiędzy siatkarską reprezentacją Polski kadetów, a studentami i absolwentami PWSZ. Przez cały sezon kibice oklaskiwali siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów, teraz będą mogli delektować się siatkówką w jej męskim wydaniu.

– Zapraszam serdecznie na to wydarzenie, wstęp jest oczywiście bezpłatny. Poza ciekawie zapowiadającym się meczem, kibice będą mogli obejrzeć także dwa konkursy: siły zagrywki oraz ataku. Rozegramy je w trakcie przerw pomiędzy setami – zapowiada Jan Salamon, trener siatkarskich zespołów KU AZS PWSZ.

W programie sportowego jubileuszu 20-lecia tarnowskiej uczelni nie mogło zabraknąć wspinaczki sportowej. – We wtorek, 15 maja zapraszamy na Otwarte Akademickie Mistrzostwa Tarnowa. Nasi zawodnicy zwykle rywalizują o najwyższe we wspinaczkowym świecie cele, tym razem chcemy spotkać się w nieco luźniejszej atmosferze. To nie oznacza oczywiście braku emocji. Tych nie zabraknie, mogę o tym zapewnić – mówi Wojciech Nowak, prezes KU AZS PWSZ.

Ciekawe propozycje dla miłośników aktywności fizycznej przygotowali także studenci. W ramach juwenaliów zaplanowali oni m.in.: turniej piłki nożnej (niedziela, 13 maja, pocz. godz. 14 – Orlik przy ul. Skowronków), turniej bowlingowy (poniedziałek, 14 maja, pocz. godz. 18 – Błękitna Aleja, godz. 18) i spartakiadę (czwartek, 17 maja, pocz. godz. 14 – Kampus).

Udział we wszystkich imprezach jest bezpłatny. Szczegóły na stronie 20lat.pwsztar.edu.pl.