Członkowie Studenckiego Koła Naukowego Anglistów wraz z opiekun dr Dominiką Ruszkiewicz wzięli udział w dniach 28 – 29 maja br. w zorganizowanej przez Koło Naukowe Lingwista studentów PWSZ w Nowym Sączu I Międzynarodowej Interdyscyplinarnej Konferencji Studenckiej „Język jako narzędzie.

W Konferencji wzięli udział udział również studenci z innych uczelni wyższych z całej Polski oraz studenci z łotewskiego Ventspils University College.

Z bardzo dobrym przyjęciem słuchaczy spotkały się referaty studentów filologii angielskiej PWSZ w Tarnowie: Sposób obrazowania w idiomach na przykładzie języka angielskiego i francuskiego Justyny Migdał, „The tragic and the comic in Chaucer’s Troilus and Criseyde” Ewy Kuklińskiej oraz opowiadania stworzone przez członków sekcji – „The Storytellers”: „The eyes of the storm” autorstwa Anny Sokół, Dariusza Sajdery oraz Marzeny Piszczek, a także „Good old-fashioned reporters are a dying breed”, które napisał Sebastian Marciniec.

Konferencja okazała się doskonałym polem wymiany myśli, językowych obserwacji oraz zawierania międzyuczelnianych znajomości. Wydarzenie to było kolejnym, i na pewno nie ostatnim, punktem współpracy Studenckiego Koła Naukowego Anglistów z działającym prężnie Kołem Naukowym Lingwista z Nowego Sącza.