Studenci III roku Ekonomiki turystyki i hotelarstwa z językiem angielskim odwiedzili Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe, stanowiące integralną część Diecezjalnego Duszpasterstwa Pielgrzymkowo-Turystycznego ITER. W ramach realizowanego programu nauczania i uszczegółowienia wykładu dotyczącego turystyki religijnej i pielgrzymkowej studenci wraz z mgr Mileną Bugaj, mieli okazję poznać specyfikę pracy w biurze pielgrzymkowym.

W trakcie spotkania ks. Krzysztof Orzeł – dyrektor administracyjny Diecezjalnego Duszpasterstwa Pielgrzymkowo-Turystycznego w ciekawy sposób wyjaśnił różnice między „turystą wycieczkowym” a pielgrzymem oraz przedstawił zasady tworzenia produktu turystycznego z uwzględnieniem jego religijnego charakteru.

Studenci mieli niepowtarzalną okazję aby uzyskać wyczerpujące odpowiedzi na pytania o trendy w turystyce pielgrzymkowej, sposób wyznaczania kierunków nowych wycieczek czy koordynację działań związanych z pielgrzymowaniem, turystyką , wypoczynkiem i duszpasterstwem w sanktuariach.

Wizyta w Tarnowskim Biurze Pielgrzymkowym przypomniała wszystkim uczestnikom, że tradycja pielgrzymek sięga blisko dwóch tysięcy lat, a ich geneza leży w Piśmie Świętym, według którego życie to stałe pielgrzymowanie, a wierzący uznawani są za „gości i pielgrzymów na tej ziemi” (Hbr. 11,13).