2016.01.amp szachy_001_fot. michal waluszaUdanie rozpoczęli zmagania sportowe w ramach Akademickich Mistrzostw Polski studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Jako pierwsi o punkty dla tarnowskiej uczelni walczyli szachiści.

W Mistrzostwach zorganizowanych przez Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach wzięło udział 37 szkół wyższych, a na listy startowe wpisano 66 kobiet i 196 mężczyzn. Tarnowską PWSZ reprezentowali Agnieszka Kot, Edyta Pawłowicz, Dariusz Chrabąszcz, Tomasz Majka, Marcin Małochleb, Maciej Małochleb, Mateusz Nasiadka i Paweł Oleksy.

Tarnowscy akademicy rozegrali 8 pojedynków w ramach turnieju drużynowego. Pokonali AWF Katowice i PWSZ Leszno, zremisowali z reprezentantami Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, a ulegli drużynom z Lublina (UMCS Lublin i KUL Lublin), a także Szczecina (Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Uniwersytet Szczeciński).

Studenci PWSZ w Tarnowie wywalczyli na szachownicach łącznie 187 punktów, dzięki czemu tarnowska uczelnia została sklasyfikowana na 29. miejscu w klasyfikacji generalnej. Ponieważ kolejna biorąca udział w Mistrzostwach wyższa szkoła zawodowa – PWSZ z Leszna, sklasyfikowana została dopiero na 37. pozycji, to tarnowscy studenci mogą się cieszyć mianem najlepszych szachistów wśród studiujących w wyższych szkołach zawodowych.