2014.amm_siatkak_awf_017Studentki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, trenujące na co dzień w sekcji siatkówki Klubu Uczelnianego AZS PWSZ w Tarnowie, uległy 3:0 zespołowi AZS AGH Kraków i zostały wicemistrzyniami Akademickich Mistrzostw Małopolski, tym samy powtarzając ubiegłoroczny rezultat.

Finał środowiskowych rozgrywek szkól wyższych został rozegrany w hali Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Tarnowianki zagrały w nim dzięki wyeliminowaniu w półfinale zespołu AZS AWF Kraków, siatkarki krakowskiej AGH z kolei wygrały z AZS UJ. Tak więc tegoroczny finał ligi był dla tarnowskich akademiczek okazją do rewanżu za rok ubiegły.

Niestety studentki tarnowskiej PWSZ nie wykorzystały szansy. Pierwszy set rozpoczął się od dominacji „agieszanek” które szybko zdobywały punkty, przy stanie 5:1 obudziły się siatkarki AZS PWSZ Tarnów odrabiając stratę i nawet obejmując prowadzenie (6:5, 7:9). W dalszej części seta zespoły seriami traciły i zdobywały punkty, i mimo, że studentki PWSZ prowadziły już nawet 16:19 to końcówka należała zdecydowanie do krakowianek, które wygrały tego seta 25:20.

W secie drugim obraz gry był podobny. Jedyną odmianą był fakt, że to tarnowianki pierwsze zdobywały punkty. Od stanu 17:17 zespoły zdobywały kolejne punkty na przemian, jednak większą konsekwencją wykazały się studentki AGH, wygrały 2 kolejne wymiany pod rządem i w konsekwencji również drugiego seta w stosunku punktów 25:22.

Do trzeciego seta tarnowskie akademiczki przystąpiły już chyba bez wiary w końcowe zwycięstwo i gładko przegrały go 25:14.

Jan Salamon trener AZS PWSZ Tarnów: trzy dni przed finałem rozegraliśmy sparing i wydawało się, że jesteśmy „w gazie”, ale na boisku już tego nie zobaczyłem. Trudno ocenić dlaczego nasza gra wyglądała w taki sposób, będziemy jeszcze analizować to spotkanie. Na pewno brakowało koncentracji w kluczowych momentach, dziewczęta grały zrywami, podobnie jak AGH, ale to rywalki stawiały tzw. kropkę nad i. Teraz skupimy się na przygotowaniach do półfinału strefy C Akademickich Mistrzostw Polski. Chcemy po raz pierwszy awansować do finałów, czy się uda? Zobaczymy.

AZS AGH Kraków – AZS PWSZ Tarnów 3:0 (25:20, 25:22, 25:14)

AZS PWSZ: Wioleta Sysło, Inez Pfeifer, Adrianna Lewandowska, Sabina Podlasek, Małgorzata Ruszel, Adrianna Sobczak Izabela Zemełka (libero) oraz Katarzyna Bardo (libero), Patrycja Lipińska, Aleksandra Torbusińska.

Klasyfikacja końcowa Akademickich Mistrzostw Małopolski w piłce siatkowej kobiet