Program Erasmus + oraz PO WER, informacje dla studentów

Program ERASMUS + umożliwia zrealizowanie części studiów lub praktyk za granicą.

Można starać się o stypendium z funduszy ERASMUS+. Studenci mający prawo do stypendium socjalnego lub studenci niepełnosprawni mogą starać się o dofinansowanie z programu POW ER (wyjazd jest realizowany z programu ERASMUS+ „z zerowym dofinansowaniem”, a stypendium wypłacane z funduszy POW ER).

Zasady rekrutacji, zasady realizacji programu, terminy i wymagania  znajdziesz poniżej.

Wzory dokumentów znajdziesz w zakładce „dokumenty”.

Wyjazdy na studia: sprawdź, z jakimi uczelniami PWSZ w Tarnowie ma podpisaną Umowę o wymianie w latach 2017 – 2020.

uczelnie_partnerskie_4

Koordynatorzy zakładowi Erasmusa+ – to osoby które pomogą ci w podjęciu decyzji:

  • Wyjazdy do wszystkich uczelni we Włoszech Barbara Quirino b_quirin@pwsztar.edu.pl 
  • Filologia – specjalność F. Angielska/ Kierownik DWzZ mgr Anna Stefanowicz-Kocoł anna.kocol@gmail.com
  • Filologia – specjalność F. Romańska mgr Carine Debarges-Dusza carinedebarges@yahoo.fr
  • Filologia – specjalność F. Germańska mgr Joanna Boratyńska – Sumara joabor1@gmail.com
  • Filologia Polska dr Elżbieta Kwinta elzbieta.kwinta@wp.pl
  • Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna  dr Wanda Kulesza wanda.kulesza@yahoo.com
  • Matematyka dr hab. Leszek Gasiński leszek.gasinski@ii.uj.edu.pl 
  • Chemia dr Rafał Kurczab rkurczab@gmail.com
  • Ochrona Środowiska dr inż. Anna Kowalska anna.cygan@op.pl
  • Pielęgniarstwo dr Aneta Grochowska apea1@op.pl
  • Fizjoterapia mgr Małgorzata Łaczek-Wójtowicz laczekm@interia.pl
  • Wychowanie Fizyczne dr Piotr Kuczek piotrkuczek@interia.pl
  • Administracja dr Anna Pachowicz: a.pachowicz@hotmail.com
  • Ekonomia prof. dr hab. Czesław Nowak rtnowak@cyfronet.pl
  • Wzornictwo dr Bożena Groborz bozena_groborz@o2.pl
  • Grafika dr Przemysław Pokrywka apostrof@poczta.fm
  • Elektrotechnika dr inż. Agnieszka Lisowska-Lis lisowskalis@pwsztar.edu.pl
  • Elektronika dr inż. Łukasz Mik l_mik@pwsztar.edu.pl
  • Inżynieria materiałowa dr inż. Paulina Bednarz p_bednarz@pwsztar.edu.pl
  • Informatyka mgr inż. Tomasz Potempa t_potempa@pwsztar.edu.pl

Stawki Stypendiów w programie ERASMUS+ :

Stawki Stypendiów w programie PO WER i warunki dofinansowania studentów mających prawo do stypendium socjalnego:

Stawki Stypendiów w programie PO WER i warunki dofinansowania studentów niepełnosprawnych:

Obowiązkowy kurs językowy dla studentów programu ERASMUS+ i PO WER OnLine Linguistic Support informacja o kursie jest dostępna na stronie, i w poniższym pliku:

Zapraszamy do Działu Współpracy z Zagranicą – od poniedziałku do piątku, budynek A, pokój 122 w godzinach 9.00 – 15.00, dwzz@pwsztar.edu.pl, tel. 14 6316 614

koordynator uczelniany ERASMUS+: dr inż. Agnieszka Lisowska- Lis, lisowskalis@pwsztar.edu.pl /OR/ international@pwsztar.edu.pl; tel. (+48) 14 6316 594; kom. 505855811
dyżur sekretariatu (p. A122) w semestrze zimowym 2016-2017: środa 9.00 – 12.00

Więcej informacji na stronach:
Agencji Narodowej: www.erasmusplus.org.pl; www.frse.org.pl
Komisji Europejskiej: http://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/index_pl.htm
Praktyczne informacje o danym kraju, podróży, pobycie etc. można też znaleźć na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych – http://www.msz.gov.pl/

POLECAMY!     https://esn.org/studentguidebook

The logo/visual identity of the competition for 50TH ANNIVERSARY OF SIGNING THE TREATY OF ROME