Program Erasmus + oraz PO WER, informacje dla studentów

Program ERASMUS + umożliwia zrealizowanie części studiów lub praktyk za granicą.

Można starać się o stypendium z funduszy ERASMUS+. Studenci mający prawo do stypendium socjalnego lub studenci niepełnosprawni mogą starać się o dofinansowanie z programu POW ER (wyjazd jest realizowany z programu ERASMUS+ „z zerowym dofinansowaniem”, a stypendium wypłacane z funduszy POW ER).

skrót informacji dla studentów: Erasmus skrót informacji dla studentów 2019 a

Wzory dokumentów znajdziesz na stronie gł ERASMUS+, w zakładce „dokumenty”.

ZASADY, UCZELNIE ZAGRANICZNE

Zasady rekrutacji, zasady realizacji programu, terminy i wymagania  znajdziesz poniżej.

„archiwum”:

KOORDYNATORZY ZAKŁADOWI Erasmusa+ – to osoby które pomogą ci w podjęciu decyzji:

  • Wyjazdy do wszystkich uczelni we Włoszech Barbara Quirino b_quirin@pwsztar.edu.pl 
  • Filologia – specjalność F. Angielska/ Kierownik DWzZ mgr Anna Stefanowicz-Kocoł anna.kocol@gmail.com
  • Filologia – specjalność F. Romańska mgr Carine Debarges-Dusza carinedebarges@yahoo.fr
  • Filologia – specjalność F. Germańska dr Joanna Boratyńska – Sumara joabor1@gmail.com
  • Filologia Polska dr Elżbieta Kwinta elzbieta.kwinta@wp.pl
  • Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna  dr Wanda Kulesza wanda.kulesza@yahoo.com
  • Matematyka dr hab. Leszek Gasiński leszek.gasinski@up.krakow.pl 
  • Chemia dr hab. Rafał Kurczab rkurczab@gmail.com
  • Ochrona Środowiska dr inż. Anna Kowalska anna.cygan@op.pl
  • Pielęgniarstwo dr Aneta Grochowska apea1@op.pl
  • Fizjoterapia dr Ewa Otfinowska ewaotf@op.pl
  • Wychowanie Fizyczne dr Piotr Kuczek piotrkuczek@interia.pl
  • Administracja dr Anna Pachowicz: a_pachowicz@pwsztar.edu.pl
  • Ekonomia mgr inż. Barbara Partyńska- Brzegowy bpartynska@poczta.onet.pl prof. dr hab. Czesław Nowak rtnowak@cyfronet.pl
  • Wzornictwo dr Bożena Groborz bozena_groborz@o2.pl
  • Grafika dr Joanna Tyborowska j_tyborowska@pwsztar.edu.pl
  • Elektrotechnika dr inż. Agnieszka Lisowska-Lis lisowskalis@pwsztar.edu.pl
  • Elektronika, Mechatronika dr inż. Łukasz Mik l_mik@pwsztar.edu.pl
  • Inżynieria materiałowa dr inż. Wiesław Juda mikragin@poczta.fm
  • Informatyka, Automatyka mgr inż. Tomasz Potempa t_potempa@pwsztar.edu.pl
  • Automatyka i robotyka mgr inż Mariusz Świder m_swider@pwsztar.edu.pl

STYPENDIUM

Stawki Stypendiów w programie ERASMUS+ :

Stawki Stypendiów w programie PO WER i warunki dofinansowania studentów mających prawo do stypendium socjalnego:

Stawki Stypendiów w programie PO WER i warunki dofinansowania studentów niepełnosprawnych:

OLS OnLine Linguistic Support – Obowiązkowy kurs językowy dla studentów programu ERASMUS+ i PO WER OnLine Linguistic Support

informacja o kursie jest dostępna na stronie, i w poniższym pliku:

Więcej informacji na stronach:
Agencji Narodowej: www.erasmusplus.org.pl; www.frse.org.pl
Komisji Europejskiej: http://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/index_pl.htm
Praktyczne informacje o danym kraju, podróży, pobycie etc. można też znaleźć na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych – http://www.msz.gov.pl/

POLECAMY!     https://esn.org/studentguidebook

The logo/visual identity of the competition for 50TH ANNIVERSARY OF SIGNING THE TREATY OF ROME

  • Udostępnij:
  • Facebook, dodaj do
  • Share on Google+
  • Twitter, dodaj do