To wielka szansa podniesienia wiedzy na poziom akademicki jeszcze przed rozpoczęciem studiów. Kilkudziesięciu uczniów trzech tarnowskich szkół rozpoczęło zajęcia w ramach tzw. klas patronackich PWSZ w Tarnowie.

Aktualnie w zajęciach uczestniczą uczniowie Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, Zespołu Szkół Technicznych i Zespołu Szkół Budowlanych.

– Uczestniczący w zajęciach uczniowie mają styczność z aktualnym stanem wiedzy akademickiej, poszerzając swoją wiedzę i umiejętności praktyczne. Zajęcia prowadzą z nimi pracownicy dydaktyczni naszej uczelni – mówi dr inż. Wiesław Juda z Instytutu Politechnicznego.

Zajęcia klas patronackich są organizowane jako element programu klas patronackich finansowanego całkowicie przez Gminę Miasta Tarnowa oraz element projektów Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Regionalnego. Wspomniane projekty to: Kwalifikacje zawodowe sukcesem na rynku pracy” realizowany przez Gminę Miasta Tarnowa i Tarnowskie Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego oraz „Omnibus Budowlany” realizowany przez Gminę Miasta Tarnowa i Zespół Szkół Budowlanych.