Aktualności

• W sobotę 11 marca br. o godz. 10.00 w Auli C017 (Instytut Politechniczny) nasi najmłodsi studenci wzięli udział w wykładzie  pt. „Król Julian mówi reklamom stanowcze Nie! Magia reklamy – czyli jak wygląd kusi i zachęca do zakupu”. Wykład prowadziła Pani mgr inż. Barbara Partyńska – Brzegowy, Zastępca Dyrektora Instytutu Administracyjno-Ekonomicznego PWSZ w Tarnowie. Podczas wykładu słuchacze poznali m.in. co to jest marketing, jakie są jego główne elementy oraz dlaczego tak ważne obok ceny i promocji, jest opakowanie produktu.

O godz. 11.30 odbył się wykład otwarty dla dzieci w wieku 7-10 lat  pt. Niech zabrzmi muzyka! Zajęcia gościnnie poprowadził Pan Paweł Jaskólski, archeolog, popularyzator nauk, edukacji, trener – człowiek wielu talentów, współpracujący z Centrum Nauki Kopernika w Warszawie. W ciągu 6 lat przeprowadził ponad 1000 pokazów naukowych i ponad 350 warsztatów naukowych. Podczas interaktywnego show, dzieci dowiedziały się co łączy fizykę i muzykę, od czego zależy wysokość dźwięków, co drga i gra w instrumentach muzycznych, a także w nich samych. Wspólnie z animatorem przeprowadziły eksperymenty związane m.in.: z rytmem i melodią i zobaczyły widowiskowe doświadczenia naukowe w których łączy się ogień i muzyka. Na zakończenie cała sala zamieniła się w orkiestrę, grającą na kolorowych rurkach. W wykładzie wzięło udział ponad 200 dzieci.

W dniu 18 lutego 2017 r. o godz. 10.00 w Auli Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie 111 najmłodszych Studentów rozpoczęło przygodę ze studiowaniem.

W uroczystości wzięli udział JM Rektor dr hab. inż. Jadwiga Laska, prof. PWSZ, Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju dr Małgorzata Kołpa, Prezydent Miasta Tarnowa Pan Roman Ciepiela, Przedstawiciele Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego oraz licznie przybyli z dziećmi rodzice i opiekunowie. Prorektor dr Małgorzata Kołpa w swoim wystąpieniu przedstawiła początki działania współpracy z dziećmi, zaczynające się w 2010 r. od Tarnowskiej Akademii Młodych, aż do Uniwersytetu Młodego Odkrywcy. Po wystąpieniach Gości nastąpiła uroczysta immatrykulacja, podczas której dzieci oficjalnie zostały pasowane na studentów Uniwersytetu Dziecięcego i otrzymały indeksy. Po uroczystości Zastępca Dyrektora Instytutu Administracyjno-Ekonomicznego Pani mgr inż. Barbara Partyńska – Brzegowy wygłosiła wykład pt. „Krótka historia pieniądza, czyli jak za psa kupić dwa koty”. Na wykładzie mali Studenci dowiedzieli się, na czym polegał barter, czym było płacidło, poznali również historię powstania pierwszych monet i banknotów, nauczyli się rozpoznawać najpopularniejsze waluty, zrozumieli, czym jest pieniądz bezgotówkowy, a także zgłębili wiedzę jak pieniądze są zabezpieczane przed fałszowaniem i jak należy badać banknoty, aby sprawdzić ich prawdziwość. Po prelekcji, dzieci mogły obejrzeć kolekcje zgromadzonych banknotów oraz zbadać ich autentyczność pod specjalnymi mikroskopami. W przygotowanie i prowadzenie zajęć aktywnie włączyli się studenci z Koła Naukowego „Manager”, które działa przy Zakładzie Ekonomii PWSZ w Tarnowie.

• Program Uroczystej Inauguracji zajęć

18.02.2017 r., Aula 017 (budynek C, Instytut Politechniczny)

PWSZ w Tarnowie

godz. 10.00  Przywitanie  uczestników

godz. 10.05 Wystąpienie JM Rektor PWSZ w Tarnowie – dr hab. inż.  Jadwiga Laska, prof. PWSZ

godz. 10.10 Wystąpienie zaproszonych gości oraz przedstawiciela Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego

godz. 10.15 „Od Tarnowskiej Akademii Młodych do Uniwersytetu Młodego Odkrywcy” –  dr Małgorzata Kołpa, Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju

godz. 10.20 Uroczysta immatrykulacja

godz.10.25 Wręczenie indeksów

godz. 10.40 Przerwa

godz. 10.50 – 11.50 Wykład pt. „Krótka historia pieniądza czyli jak za psa kupić dwa koty” połączony  z interaktywnymi i interdyscyplinarnymi zabawami – mgr inż. Barbara Partyńska – Brzegowy oraz Studenckie Koło Naukowego „Manager” działające przy Zakładzie Ekonomii PWSZ w Tarnowie

Ponad 33 tys. zł od ministerstwa dla Uniwersytetu Dziecięcego PWSZ

f5abad7075edd82173981375f8bf1bc2Dokładnie 33 200 zł trafi do Uniwersytetu Dziecięcego działającego przy tarnowskiej PWSZ. Uczelnia znalazła się w gronie 65 zwycięskich projektów, które otrzymają dofinansowanie od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Od lutego do czerwca zaplanowaliśmy 9 zajęć w formie wykładów i warsztatów dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat.

Pierwsze zajęcia zainaugurujemy w dniu 18 lutego br. wykładem mgr inż. Barbary Partyńskiej -Brzegowy nt. „Historia pieniądza”.

Program „Uniwersytet Młodego Odkrywcy” jest realizowany w ramach Społecznej Odpowiedzialności Nauki wyrażonej w strategii Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zajęć

Aby zapisać dziecko na zajęcia należy wypełnić formularz elektroniczny.