• Uniwersytet Dziecięcy zaprasza dzieci na przygodę ze studiowaniem

Uniwersytet  Dziecięcy przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie serdecznie zaprasza dzieci w wieku od 7 do 11 lat na zajęcia, które prowadzone będą przez doświadczonych wykładowców akademickich oraz praktyków posiadających bogate doświadczenie zawodowe.Wszystkie dzieci uczestniczyć będą we wspólnych wykładach, natomiast podczas warsztatów dzieci zostaną podzielone na grupy ze względu na wiek:

• Dzieci Młodsze „ODKRYWCY” od 7 do 8 lat – opiekunem grupy jest Pani mgr Anna Lis, tel. 14 63 16 626, e-mail: a_lis@pwsztar.edu.pl
  • Dzieci Starsze „MŁODZI NAUKOWCY”  od 9 do 11 lat – opiekunem grupy jest Pani mgr Monika Grela, 14 63 16 603, e-mail: m_grela@pwsztar.edu.pl

Rekrutacja uczestników potrwa do 4 października br.

W razie zaistniałych pytań związanych z prowadzonymi zajęciami w ramach Uniwersytetu Dziecięcego należy kontaktować się z wymienionymi osobami.

• 14 października 2017 r. o godz. 11.00 w Auli C017 (Instytut Politechniczny) odbędzie się Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018, podczas której wysłuchamy wykładu pt. : Czy Księżyc jest potrzebny Ziemi?Księżyc od zawsze jest obok nas i przez to stał się tak zwyczajny jak liście na drzewie czy piasek na plaży. Widzimy go w pełni, albo w połowie, albo jako rogal na niebie. Jest bo jest. Tymczasem nie zdajemy sobie sprawy jakie znaczenie miał on przy powstawaniu życia na Ziemi i jak ogromny wpływ ma on cały czas na klimat naszej planety oraz jej funkcjonowanie (zmienność pór roku, opady, ciśnienie, trzęsienia Ziemi i inne). Często nie jesteśmy świadomi jak bardzo Księżyc wpływa również na nasze życie i zdrowie. Razem ze studentami dokładnie zbadamy oczy, nos i usta Księżyca. Odpowiemy na wiele pytań. Hmmm – podobno Księżyc się obraca! Dlaczego więc zwrócony jest zawsze do Ziemi tą samą stroną? Ile mogą przetrwać ślady stóp pozostawione na Księżycu? Jak to się dzieje, że Księżyc nie spada i dlaczego zawsze idzie z nami i nie możemy go minąć? Czy Ziemia ma tylko 1 Księżyc? I pytanie od Marysi – Co się stanie jeśli postawimy dom na Księżycu, a Księżyca zacznie „ubywać”?? Po tym wykładzie Księżyc już nie będzie dla studentów zwykłym jasnym ciałem niebieskim, na które spoglądają, ale będzie dla nich czymś niesamowitym i pełnym magii.