konkurs zapPolskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, Małe Centrum Biblioteczne Instytutu Goethego w Tarnowie przy XVI LO im. Armii Krajowej, MCDN ODN oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 zapraszają na VIII Edycję Konkursu Języka Niemieckiego dla gimnazjalistów „Fit in Deutsch”. Konkurs odbędzie się 4 marca o godz. 10.00 w auli PWSZ w Tarnowie, budynek C. JM Rektor, dr hab. inż. Jadwiga Laska, prof. PWSZ objęła konkurs honorowym patronatem.

Organizatorzy poinformowali właśnie, że ostateczny termin zgłoszenia do konkursu przedłużony został do dnia 16.02. 2016 r.

Zgłoszenia do koordynatora konkursu mgr Agnieszki Juśko.

W związku z licznymi pytaniami, organizatorzy informują, że do konkursu przyjmują wszystkie szkoły z miasta Tarnowa i powiatu tarnowskiego oraz inne szkoły z regionu pod warunkiem, iż nauczyciel opiekun jest zrzeszony w Tarnowskim Oddziale PSNJN.

Warto przypomnieć, że Instytut Goethego ufundował w tym roku 6 stypendiów egzaminacyjnych dla laureatów konkursu (3 poziom A1 oraz 3 poziom A2).

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie.

Konkurs objęty został Honorowym Patronatem: Prezydenta Miasta Tarnowa, Starosty Tarnowskiego, Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.

Warto także przypomnieć o działającym w Tarnowie „małym” Centrum Bibliotecznym Instytutu Goethego. Jest ono prawdziwą skarbnicą tekstów i wydawnictw nie tylko dla germanistów, ale również dla studentów, czy miłośników języka niemieckiego.

O zajęciach organizowanych przez PWSZ w Tarnowie można przeczytać także na stronach Instytutu Goethego.