Udanie rozpoczęły reprezentacje studentek i studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie zmagania o punkty Akademickich Mistrzostw Małopolski.

Rywalizacja małopolskich szkół wyższych wyłonić ma nie tylko najlepsze zespoły i uczelnie w środowisku małopolskim ale również dać prawo gry w półfinałach i finałach rozgrywek na szczeblu krajowym czyli Akademickich Mistrzostw Polski.

W popularnej lidze akademickiej w tym roku walczą reprezentacje tarnowskiej PWSZ w futsalu kobiet i mężczyzn oraz piłce siatkowej kobiet i mężczyzn.

Futsalistki rozpoczęły rywalizację od wyjazdowego spotkania z zespołem AZS AWF Kraków, w którym doznały porażki 3:2 (2:0). Z kolei futsaliści zdążyli rozegrać dwa mecze. W spotkaniu wyjazdowym wysoko pokonali zespół AZS Collegium Medicum UJ Kraków 1:7 (1:5), w meczu w którym występowali w roli gospodarza, pokonali 5:3 (3:3) drużynę AZS AWF Kraków. Trenerem obu zespołów jest Krzysztof Tomalski.

Również od meczu wyjazdowego rozpoczęły walkę o prawo gry w półfinale AMP siatkarki, które wygrały 0:2 z drużyną AZS Uniwersytetu Ekonomicznego z Krakowa. Panowie, również występując w roli gości i walcząc z zespołem AZS UEK, przegrali swoje spotkanie 2:1. Reprezentacje siatkarskie prowadzone są przez Jana Salamona.