Wracają Tarnowskie Piątki Chemiczne

Wykładem „Nagrody Ig Nobla w dziedzinie chemii, czyli jak nauka może być zabawą” rozpoczęliśmy siódmą edycję Tarnowskich Piątków Chemicznych – spotkań z młodzieżą, podczas których nauczyciele akademiccy Zakładu Chemii pokazują, że to co nazywamy osiągnięciami dzisiejszej cywilizacji nie byłoby możliwe bez chemii. Na pierwszym z sześciu zaplanowanych w tej edycji wykładzie Dr Rafał Kurczab opowiedział uczniom klas siódmych i gimnazjalnych o pracach naukowych, które w pierwszej kolejności wywołują uśmiech, a potem dopiero skłaniają do myślenia oraz odkrycia. Po wykładzie miał miejsce pokaz doświadczeń przygotowany przez studentów z Naukowego Koła Chemików. Efektowne doświadczenia z tzw. reakcjami zegarowymi wywołały gromkie brawa.

Kolejny TPCH już 10 listopada.