Wyróżnienie za pracę inżynierską dla absolwenta elektrotechniki

Poznaliśmy laureatów XI edycji konkursu Nagrody im. Tadeusza Tertila.

Podczas uroczystej, wspólnej sesji Rady Miasta i Rady Powiatu, która odbyła się 30 października, w tarnowskim Ratuszu Przewodnicząca Kapituły Nagrody dr Małgorzata Martowicz, prorektor ds. studenckich i dydaktyki odczytała listę nagrodzonych i wyróżnionych absolwentów szkół wyższych.

Wśród nich znalazł się Waldemar Skowyra, absolwent kierunku elektrotechnika Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Jego praca inżynierska pt. Pomiary i analiza składu pyłów i gazów przemysłowych w zakładach Grupy Azoty w Tarnowie znalazła uznanie w oczach Kapituły i uzyskała wyróżnienie.

Do tegorocznej edycji wpłynęło 10 prac dyplomowych: pięć magisterskich, trzy inżynierskie i dwie licencjackie. Przy ocenie brano pod uwagę m.in. innowacyjność, użyteczność, ale także to, czy dana praca cechuje się poprawnością językową. Tradycyjnie ich tematyka musiała dotyczyć Tarnowa lub powiatu tarnowskiego. Pula nagród w konkursie to 14 tysięcy złotych.

W kategorii prace licencjackie i inżynierskie zwyciężył Aleksander Wojnarowski, absolwent Politechniki Krakowskiej. Nagrodę za najlepszą pracę magisterską z dziedziny nauk humanistyczno-społecznych otrzymała Barbara Piotrowska, absolwentka Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie. Z kolei w obszarze nauk techniczno-przyrodniczych najwyżej oceniono pracę Macieja Bogdańskiego, absolwenta Politechniki Śląskiej.

  • Udostępnij:
  • Facebook, dodaj do
  • Share on Google+
  • Twitter, dodaj do