Zmarł prof. dr hab. Stanisław Jaworski

Z głębokim żalem przekazujemy wiadomość, że 15 lutego 2018 zmarł prof. dr hab. Stanisław Jaworski, historyk i teoretyk literatury, krytyk literacki, autor książek i rozpraw poświęconych Awangardzie Krakowskiej, badacz i wydawca dzieł Tadeusza Peipera, znawca literatury XX i XXI wieku, jeden z inicjatorów badań literaturoznawczych inspirowanych przez krytykę genetyczną.

Prof. dr hab. Stanisław Jaworski w latach 1998-2014 był nauczycielem akademickim w Zakładzie Filologii Polskiej PWSZ w Tarnowie, prowadził wykłady z zakresu literatury współczesnej, poetyki, teorii literatury. Był promotorem wielu prac dyplomowych studentów studiów licencjackich i magisterskich kierunku filologia polska. W latach 2009-2014 był także kierownikiem zespołu naukowego literatury współczesnej i teorii literatury w Zakładzie Filologii Polskiej PWSZ.

Z chwilą śmierci Profesora Stanisława Jaworskiego Zakład Filologii Polskiej Instytutu Humanistycznego PWSZ traci wybitnego Uczonego, Nauczyciela tarnowskich polonistów, Człowieka, który potrafił zatrzymywać się przy innych, obdarowując ich czasem i słowem.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w czwartek, 22 lutego o godz. 12.20, na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Rodzinie i Bliskim Profesora Stanisława Jaworskiego
wyrazy głębokiego współczucia składają

Rektor,
Kierownictwo Zakładu Filologii Polskiej,
Dyrekcja Instytutu Humanistycznego,
i cała Społeczność Akademicka PWSZ w Tarnowie

link do strony Wydziału Polonistyki UJ –
http://www.polonistyka.uj.edu.pl/wydzial/aktualnosci/-/journal_content/56_INSTANCE_Kn0hSZaTri8X/41623/139001166

  • Udostępnij:
  • Facebook, dodaj do
  • Share on Google+
  • Twitter, dodaj do