Katedra Elektrotechniki po raz kolejny włączyła się w organizację Małopolskiej Nocy Naukowców, która odbyła się w piątek 24 września 2021 r. Pokazy trwały od 17:00 późnych godzin nocnych. Przybyli goście mieli okazję zgłębić tajniki nauki i techniki.

W laboratorium Elektrotechniki (sala D05) można było uczestniczyć w eksperymentach i warsztatach stymulujących wyobraźnię małych naukowców, zobaczyć doświadczenia związane z elektrotechniką pozwalające poznać budowę i zasadę działania wielu elementów i układów spotykanych na co dzień, dowiedzieć się jak można zbudować własnego robota wykorzystując technologię wydruku 3D, czy wykonać model suwnicy.

Elektrotechnika to kierunek studiów, który Uczelnia oferuje od początku swojej działalności. Proponuje swoim studentów wybór jednego z dwóch bloków obieralnych: Automatyka i pomiary – najczęściej wybieranego przez studentów oraz Elektroenergetyka. Dzięki dobrej współpracy z Partnerami w Katedrze Elektrotechniki często goszczą firmy, które poza programem studiów przeprowadzają dla studentów bezpłatne kursy i szkolenia. Uzupełnieniem warsztatu zawodowego zdobywanego przez studentów Elektrotechniki są praktyki zawodowe realizowane w przemyśle.