1555 studentów 1. roku rozpoczęło nowy rok akademicki

Dziś rozpoczął się nowy, 21. rok akademicki w historii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. W gronie około czterech tysięcy studentów najchętniej wybieranej wyższej szkoły zawodowej w Polsce jest 1555 żaków pierwszego roku. 1187 osób rozpoczyna naukę na studiach stacjonarnych, 368 na studiach niestacjonarnych. Oficjalna inauguracja odbędzie się w przyszły wtorekek, 9 października.

Naukę na studiach licencjackich, inżynierskich i magisterskich pierwszego i drugiego stopnia rozpoczyna, bądź kontynuuje około cztery tysiące studentów. Wśród nich jest 1555 osób, dla których 1 października oznacza rozpoczęcie nowego etapu w życiu.

W PWSZ w Tarnowie działa kilkadziesiąt organizacji studenckich. Młodzi ludzie mogą brać udział także w zajęciach jednego z najlepszych w kraju Klubów Uczelnianych AZS, który prowadzi obecnie aż 11 sekcji sportowych.

Ponadto uczelnia oferuje liczne darmowe kursy, możliwość zagranicznych wyjazdów, stażów, udziału w płatnych praktykach, studiach dualnych, a nawet Legii Akademickiej. Młodzi ludzie mogą korzystać także ze wsparcia w ramach programów stypendialnych i pomocowych, czy miejsc w Domu Studenckim.

Warto dodać, że w wyniku bardzo udanego naboru uczelnia uruchomiła studia na wszystkich 20. kierunkach, które posiada w swojej ofercie. W tym roku najchętniej wybierano: administrację (330 osób), pielęgniarstwo (288), ekonomię (142), informatykę (122), filologię angielską (108) i Pedagogikę (106).

Oficjalna inauguracja odbędzie się we wtorek, 9 października, początek o godz. 11 w uczelnianej auli (C 017). Wykład inauguracyjny pod tytułem „Nowoczesność – modernizm – awangardy” wygłosi prof. dr hab. Wacław Rapak.

Dwa dni wcześniej, w niedzielę 7 października w Bazylice Katedralnej zostanie odprawiona msza święta w intencji tarnowskiej społeczności akademickiej. Początek o godz. 18.

Na zdjęciach oficjalna inauguracja roku w Instytucie Matematyczno-Przyrodniczym.

 

 

  • Udostępnij:
  • Facebook, dodaj do
  • Share on Google+
  • Twitter, dodaj do