W tym roku, Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie otwiera się w marcu dla uczniów szkół ponadpodstawowych wyjątkowo szeroko, proponując całą gamę spotkań z wykładowcami i studentami Uczelni.

Katedra Chemii, w marcowe piątki, zaprasza uczniów na spotkania, podczas których mogą wziąć udział w „Odkrywaniu chemicznych tajników”, poznać ofertę dydaktyczną oraz możliwości rozwoju jakie dają studentom kierunki chemiczne. Uczestnicy spotkań mogą również zobaczyć kilka bardzo efektownych doświadczeń lub samemu wejść w rolę eksperymentatora.

17 marca uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie wzięli udział w mini warsztatach chemicznych, na których mieli szansę samodzielnie wykonać eksperymenty. Pracując w sposób badawczy, bez szkolnej ławki, uczniowie obserwowali, sprawdzali, weryfikowali i wyciągali wnioski. Sposób prowadzenia zajęć był więc zbliżony do zajęć ze studentami i wprowadzał uczniów w technikę pracy w laboratorium chemicznym. Tematyka zajęć została skorelowana z podstawą programową realizowaną w szkołach ponadpodstawowych.

Zapraszamy na kolejne, piątkowe Dni Otwarte z Katedrą Chemii ANS! 😊

Szczegółowe informacje dotyczące zapisów znajdziesz na stronie.

W bogatej ofercie kierunków chemicznych w Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie znajdziesz:

Studia I stopnia:

● Chemia – studia licencjackie stacjonarne i niestacjonarne

● Chemia Stosowana – studia inżynierskie stacjonarne

Studia II stopnia:

● Technologia Chemiczna    –  studia magisterskie stacjonarne

• dla absolwentów studiów I stopnia licencjackich – 4 semestry
  • dla absolwentów studiów I stopnia inżynierskich – 3 semestry

Zastanawiasz się? Sprawdź wypowiedzi absolwentów kierunku – dlaczego wybrali studia chemiczne w Tarnowie, jak wspominają te studia i czym zajmują się po ich ukończeniu:

link do strony:

Nie miałeś rozszerzonej chemii?

Jeśli obawiasz się „poważnych” zagadnień chemicznych pomożemy Ci nadrobić ewentualne zaległości i pogłębić wiedzę chemiczną na zajęciach ‘Repetytorium z podstaw chemii’ tak, abyś bez trudu rozpoczął studiowanie.