Przed rokiem „złoto”, w tym – „srebro”. Podczas uroczystej Gali Sportu Akademickiego w Katowicach przedstawiciele Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie odebrali srebrny medal oraz pamiątkową statuetkę za zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji końcowej Akademickich Mistrzostw Polski. KU AZS PWSZ potwierdził tym samym przynależność do ścisłej polskiej czołówki.

Na podium Akademickich Mistrzostw Polski tarnowianie stanęli już po raz kolejny. Po historycznym triumfie przed rokiem, tym razem zajęli miejsce drugie, ale – co warto podkreślić – nasi sportowcy wystartowali w sześciu konkurencjach mniej niż zwycięzcy.
Z zestawienia wyników udostępnionego przez Zarząd Główny AZS wynika, że PWSZ w Tarnowie wystartowała łącznie w 18 konkurencjach i zdobyła 637 punktów. Triumfatorka tegorocznej edycji – PWSZ z Leszna, zdobyła tych punktów 725,5 startując w aż 24 konkurencjach. Trzecia w klasyfikacji – PWSZ z Nysy w 15 konkurencjach zdobyła 430 punktów.

Najlepiej w zmaganiach akademickich punktowali piłkarze ręczni (65 p.), studentki rywalizujące w ergometrze wioślarskim (60 p.) oraz we wspinaczce sportowej (56 p.). Ostatecznego sukcesu nie byłoby jednak bez osiągnięć punktowych wspinaczy sportowych, futsalistów i futsalistek , tenisistów stołowych, szachistów, pływaków, siatkarek i siatkarzy, lekkoatletów i biegaczy przełajowych. Po raz pierwszy studenci PWSZ w Tarnowie wywalczyli również punkty w piłce nożnej.

To był srebrny rok – tak najkrócej można podsumować nasze osiągnięcia w sporcie akademickim. Trzy srebrne medale Akademickich Mistrzostw Polski (dwa we wspinaczce sportowej, jeden w kolarstwie) przełożyły się na srebrny medal w klasyfikacji końcowej. To świetne i cenne rezultaty, z których się bardzo cieszymy – mówi Wojciech Nowak, prezes KU AZS PWSZ Tarnów.

Najbardziej istotne jest jednak nieustanne podnoszenie poziomu sportowego i organizacyjnego w Klubie. W pojedynczej konkurencji zdobyliśmy średnio 35,5 punktu, Leszno zdobyło ich jedynie 30,3, ale dzięki wystawieniu reprezentacji w większej liczbie konkurencji wyprzedzili nas w klasyfikacji końcowej, czego szczerze im gratuluję, bo – podobnie jam my – od lat nadają ton akademickiej rywalizacji wśród PWSZ – dodaje Nowak.

Warto podkreślić także to, że po raz pierwszy wystartowaliśmy w piłce nożnej, piłkarze ręczni byli niezwykle blisko powtórzenia ubiegłorocznego sukcesu medalowego, a futsaliści i biegaczki przełajowe zdobyli złote medale w typie uczelni. Cieszymy się zatem z drugiego miejsca i już dziś planujemy działania pod kątem tegorocznych rozgrywek, wszyscy wierzymy, że na powtórzenie tytułu mistrzowskiego w klasyfikacji PWSZ nie trzeba będzie czekać kolejnych 18 lat – deklaruje prezes.

Na koniec chciałbym podziękować Pani Rektor i władzom naszej Uczelni za przychylność, dla AZS, a studentom i trenerom pogratulować osiągnięć. Drugie miejsce i srebrny medal to sukces całej społeczności sportowej tarnowskiej PWSZ – kończy Nowak.

Medale, puchary i dyplomy wręczono podczas uroczystej gali sportu akademickiego, która w tym roku odbyła się w Katowicach. PWSZ reprezentowali podczas niej: Rektor dr hab. inż. Jadwiga Laska, prof. PWSZ, prezes KU AZS PWSZ Wojciech Nowak, wiceprezes Robert Wardzała oraz były prezes, Jan Salamon.