Angliści zaprezentowali niezwykły spektakl

Koło Naukowe Anglistów działające w Katedrze Filologii Wydziału Humanistycznego PWSZ w Tarnowie zaprosiło pracowników i studentów na 9-tą już edycję spektaklu bożonarodzeniowego. Była to wspaniała okazja do tego, by posłuchać języka angielskiego w brzmieniu z czasów elżbietańskich. Impreza odbyła się w środę, 18 grudnia w Auli uczelnianej.

Tegoroczną inspirację stanowiła twórczość poetycka św. Roberta Southwella, autora metafizycznego, jezuity, męczennika terroru elżbietańskiego.

– Dziewięć utworów o narodzeniu i dzieciństwie Chrystusa zaczerpniętych z tomu, „Maeoniae’” wydanego post mortem w 1595 w Londynie zostało przedstawianych w oryginalnej XVI-wiecznej wymowie epoki szekspirowskiej – komentował dr Grzegorz Nawrocki, kierownik Katedry Filologii PWSZ, opiekun koła.

Inscenizowanej recytacji towarzyszyła będzie pantomima i muzyka skomponowana przez jednego z uczestników.

Nie zabrakło też kompozycji śpiewanej, w autorskiej aranżacji uczestników przedstawienia. Była nią wersja bardziej znanego, tłumaczonego na język polski przez Stanisława Barańczaka utworu „The Burning Babe”, także autorstwa Roberta Southwella.

  • Udostępnij:
  • Facebook, dodaj do
  • Share on Google+
  • Twitter, dodaj do