Dwa z czterech czasopism naukowych PWSZ w Tarnowie – Science, Technology and Innovation (STI) i Health Promotion & Physical Activity (HPPA) – znacząco poprawiły swój wskaźnik Index Copernicus Value, który w przypadku obu tytułów obecnie sięga już niemal stu punktów. To bardzo duży sukces zespołów redakcyjnych STI oraz HPPA.

Z roku na rok punktacja przyznawana wspomnianym periodykom rośnie. W 2018 roku, podczas pierwszej ewaluacji – Science, Technology and Innovation uzyskało 67 punktów, w 2019 – 91, w tym – aż 98,4. Kolejne czasopismo – Health Promotion & Physical Activity – dwa lata temu mogło poszczycić się 74 pkt, w 2019 – 88, zaś w 2020 – 94,4.

To, co dwa lata temu było naszym marzeniem, powoli staje się faktem. Nasza rozpoznawalność w świecie rośnie, czego dowodem nie tylko kolejny skok w punktacji, ale przede wszystkim zainteresowanie naszymi periodykami zgłaszane ze strony naukowców z tak odległych rejonów globu, jak Iran, Filipiny, czy Indonezja. Otrzymujemy coraz więcej, coraz ciekawszych tekstów – mówi dr hab. Rafał Kurczab, Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju.

Profesor Kurczab z optymizmem patrzy w przyszłość i zapewnia, że tegoroczny wynik można poprawić już podczas kolejnej ewaluacji.

Warto wyjaśnić, że na liście pism indeksowanych w ICV Journals Master List Science, Technology and Innovation uplasowało się na 55. pozycji, natomiast Health Promotion & Physical Activity – 66. Warto podkreślić, że w bazie znajduje się ogromna liczba aż 5635 czasopism.

Gorąco zachęcamy studentów i pracowników do czytania naszych czasopism i zgłaszania swoich artykułów naukowych do publikacji. Autorzy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z wydaniem własnych prac. Na  stronie Uczelni dostępne są wszystkie numery Science, Technology and Innovation, Health Promotion & Physical Activity, Humanities and Cultural Studies i Problems of Economics and Law.

Wskaźnik Index Copernicus Value porządkuje czasopisma naukowego z całego świata w zestawieniu ICI Journals Master List. Ocena daje możliwość rozpoznania wartości merytorycznej i wpływu periodyku na sferę nauki. Poddanie czasopisma procedurze ewaluacji pozwala wskazać obszary, które dobrze rokują na przyszłość, np. w kwestii zwiększenia cytowalności.