Dr hab. Krzysztof Firlej profesorem nauk ekonomicznych

Kadra naukowo-dydaktyczna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie zyskała kolejnego profesora. Najwyższy polski tytuł naukowy otrzymał dr hab. Krzysztof Firlej z Instytutu Administracyjno-Ekonomicznego. Nominację wręczył mu Prezydent RP, Andrzej Duda.

Prof. dr hab. Krzysztof Firlej ze szkolnictwem wyższym związany jest od 1985 roku. Stopień naukowy doktora uzyskał 10 lat później, a habilitację w 2010 roku. Od początku swojej kariery pracuje na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, od dziewięciu lat także w PWSZ w Tarnowie.

Wśród jego najważniejszych zainteresowań naukowych wymienić należy zagadnienia związane z agroekonomią, problemami rynku rolno-spożywczego w Polsce, zarządzaniem przedsiębiorstwami rolno-spożywczymi, innowacyjnością i transferem technologii, czy wspólnotową polityką rynku rolnego.

Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda pogratulował naukowcom i zastrzegł, by nie traktowali nominacji profesorskich jako uwiecznienia kariery.

To jest wielkie osiągnięcie, ale to tylko jeden z najważniejszych etapów naukowej kariery – podkreślił, apelując do profesorów, by zawalczyli o polskiego Nobla.

Przypomniał, że choć nauka nie zna granic, każdy naukowiec ma swoją ojczyznę. – Proszę, byście prowadząc badania też za granicą, zawsze o tym pamiętali – apelował.

Warto dodać, że poza Krzysztofem Firlejem akty nominacyjne odebrały 54 osoby: przedstawicielki oraz przedstawiciele świata nauki oraz sztuki. Wśród nich była również Rektor PWSZ w Tarnowie, prof. dr hab. inż. Jadwiga Laska. O nominacji pisaliśmy TUTAJ.

Fot. krzysztoffirlej.pl, wypowiedź Prezydenta za stroną prezydent.pl

  • Udostępnij:
  • Facebook, dodaj do
  • Share on Google+
  • Twitter, dodaj do