Dr Rafał Kurczab w Alegorii o badaniach i sztucznej inteligencji

„Czy sztuczna inteligencja pomoże znaleźć lek idealny” – taki jest temat spotkania, które odbędzie się w czwartek, 21 marca w ramach Tarnowskiego Klubu Dyskusyjnego działającego w nowej miejskiej przestrzeni – Centrum Dialogu Alegoria. Wstęp na spotkanie jest wolny.

– Od kilku miesięcy staramy się zbudować w Tarnowie zupełnie nowe miejsce do spotkań z ludźmi i ideami ważnymi dla społeczności nie tylko w wymiarze lokalnym. Po serii rozmów o filozofii, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem poszerzamy zakres tematów o nauki ścisłe – tłumaczy Marcin Lewandowski, pomysłodawca spotkań i szef Alegorii.

– Gdy usłyszeliśmy o spektakularnych sukcesach młodego naukowca z Tarnowa nie wahaliśmy się ani chwili, by zaprosić go do nas. Dr Rafał Kurczab przyjął nasze zaproszenie, dlatego teraz my, zapraszamy na spotkanie z naukowcem z PWSZ w Tarnowie – dodaje.

Dr Kurczab podczas spotkania opowie o swoich badaniach, a jak już informowaliśmy, dzięki wsparciu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w wysokości 1,2 mln zł naukowiec zbudował, który zajmuje się stworzeniem pierwszego na świecie prototypu platformy obliczeniowej wspierającej proces tworzenia nowych leków.

Zespół składa się wyłącznie z młodych naukowców. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przyznaje bowiem środki wyłącznie badaczom, którzy nie ukończyli 35 lat. Oprócz lidera tworzyć go będą: biochemik, chemoinformatycy, bioinformatycy, inżynierowie oprogramowania oraz specjalista od sztucznej inteligencji. Realizacja przedsięwzięcia potrwa około trzech lat.

– Nasz gość obiecał opowiedzieć także o niezwykle popularnych suplementach diet, od których uginają się sklepowe półki. Zdradzi jak wybrać te najlepsze i wartościowe, na co zwrócić uwagę, bo jakość nie zawsze idzie w parze z ceną, czy ilością reklam – dodaje Marcin Lewandowski.

Spotkanie z szefem Działu Badań Naukowych PWSZ w Tarnowie odbędzie się w czwartek, 21 marca o godz. 18 w siedzibie Alegorii przy Pl. Kazimierza 5 w Tarnowie. Wstęp jest wolny.

  • Udostępnij:
  • Facebook, dodaj do
  • Share on Google+
  • Twitter, dodaj do